Už v kvalifikaci prokázal, že se s ním bude muset počítat, když dojel mezi svými konkurenty na vynikajícím druhém místě hned za Di Martinem. Jezdec původem z Velkých Hoštic pak také opanoval obě rozjížďky, které jasně vyhrál, a do finále tak startoval z pole-position.

Úvod finálového závodu se mu však příliš nevydařil. „Z prvního místa jsem klesl až na čtvrté, takže jsem musel celý závod dohánět závodníky přede mnou," popisoval propad na startu finálové jízdy Jan Midrla.

Nakonec se dokázal probojovat až na stříbrnou pozici za prvního Arjana Kievitsbosche z Broeklandu. Dokonce zajel nejrychlejší čas ze všech závodníků a jako jediný odjel kolo s průměrnou rychlostí nad 91 km/h, přesněji 91,147 km/h. „Skončil jsem druhý, za což jsem rád, ale nebýt nepovedeného začátku ve finálovém závodě, mohl jsem klidně bojovat o vítězství. O výsledky ale tolik nešlo. Jeli jsme do Wackersdorfu hlavně kvůli tréninku a testování určitých věcí, a to se nám myslím povedlo," posunul se dál Midrla, závodící ve stáji JOKA Kart Team.

Za týden zamíří Midrla do Wackersdorfu znovu. Tentokráte na německé motokárové mistrovství DKM. Jaké budou jeho cíle? Nepochybujeme, že ty nejvyšší.

DMV Kart Championship, Wackersdorf 2012 - výsledky
kat. KZ2: 1. Arjan Kievitsbosch (Broekland) 12:15.513, 2. Jan Midrla (Opava) 12:15.851, 3. Michele Di Martino (Eitorf) 12:16.571

Jan Šimek