Na start druhého podniku letošní sezony německého šampionátu DKM se postavilo více než 180 účastníků z pětadvaceti zemí. Kvůli nabitému startovnímu poli byli jezdci třídy KZ2 pro jednotlivé rozjížďky rozděleni do čtyř skupin.

V jednotlivých rozjížďkách byl Jan Midrla nejlepším z českých jezdců, kteří ve Wackersdorfu ve třídě KZ2 startovali. Dvakrát obsadil sedmé místo, ve třetí jízdě skončil druhý, když nestačil pouze na exmistra Evropy Litevce Simase Juodvirsise, a svou poslední jízdu dokončil jako pátý.

V celkovém součtu patřila Midrlovi osmá pozice, která mu zaručovala pro finále start ze čtvrté řady. Na mokré trati patřil k nejlepším a potvrdil tak své kvality.

Do první finálové jízdy odstartoval naprosto bravurně a během úvodního z 21 okruhů se usadil na druhé pozici. Ve druhé polovině této jízdy sice Midrla musel čelit tlaku ze strany Jonathana Thonona, ale několikanásobný mistr světa na jezdce týmu JOKA nestačil a musel se spokojit se třetím místem.

Jan Midrla tak bral stříbro a ve druhé finálové jízdě skončil čtvrtý.

„Okruh ve Wackersdorfu znám velmi dobře a jsem držitelem zdejšího traťového rekordu. Tentokrát to pro nás byla hlavně příprava na mistrovství Evropy a díky počasí jsme si mohli vyzkoušet nejrůznější varianty nastavení. I když při ME pojedeme na jiných pneumatikách, byl to pro nás velmi užitečný víkend.

Doufám, že za necelé dva týdny vše přetavíme v dobrý výsledek při dalším podniku evropského šampionátu," řekl motokárový závodník původem z Opavy, Jan Midrla.

Druhý podnik mistrovství Evropy v kartingu 2014 třídy KZ2 se na okruhu ve Wackersdorfu uskuteční od 9. do 13. července.

Jan Šimek