V kategorii KZ2 se v Genku sešla mimořádně silná konkurence. Na start se postavilo 82 jezdců a vedle Midrly reprezentoval Českou republiku ještě Martin Doubek. Především zásluhou Jana Midrly byly české barvy v úvodním podniku ME hodně vidět.

Už od čtvrtečních volných tréninků se mladý jezdec pohyboval na čele výsledkových listin. Velmi dobře si počínal také v měřeném tréninku, v němž skončil čtvrtý. Povedené chvilky pro nadějného Opava přišly na řadu v kvalifikačních rozjížďkách.

V pátek Midrla dvakrát zvítězil, v sobotu vyhrál potřetí a navrch přidal druhé místo za Italem Dalèm závodícím v mimořádné formě. V neděli byly na programu semifinálové jízdy. Druhou z nich český reprezentant ovládl. Do finále startoval Midrla z první řady společně s italským jezdcem Dalèm.

Nevýhodou byla levá strana startovního roštu, protože právě tato polovina trati byla hodně nagumovaná a Midrlova motokára se na startu přilepila. Následoval tvrdý náraz jednoho ze soupeřů startujících za ním. S ohnutým zadním nárazníkem se přesto zařadil na konec pětičlenné vedoucí skupiny.

Komisařům poškození Midrlovy motokáry neuniklo a okamžitě mu signalizovali povinnost odstranit závadu. Pochroumaný díl dokázal motokárista původem z Opavy sám za jízdy narovnat a mohl zahájit stíhací jízdu. Brzy se dostal na dostřel k druhému Švédu Lundbergovi, ale ve dvanáctém kole došlo ke kolizi a do dalšího kola najížděl Midrla až na 26. místě. Nakonec se stihl vyškrábat alespoň na 20. pozici.

„Po finále jsem byl hodně zklamaný a naštvaný sám na sebe. Po celý víkend se nám v Genku dařilo. Tým odvedl vynikající práci a všichni jsme chtěli využít toho, že naše motokára Birel s motorem TM fungovala na jedničku. Bohužel přišel ten osudný okamžik, který musím hodit za hlavu, a soustředit se na další závody. Sezona ale pokračuje dál. Nic nevzdávám a udělám maximum pro co nejlepší výsledek v šampionátu," řekl Jan Midrla.

Celkové umístění v první desítce však znamená dobrou výchozí pozici před dalšími dvěma podniky, při nichž bude stále o co bojovat. Mistrovství Evropy bude pokračovat na začátku července v německém Wackersdorfu a závěrečný podnik se uskuteční ve švédském Kristianstadu.

Průběžné pořadí CIK-FIA ME v kartingu třídy KZ2 2014:
1. Andrea Dalè (Itálie) 35 bodů, 2. Andreas Sebastian Hansen (Dánsko) 27 b., 3. Douglas Lundberg (Švédsko) 18 b., 4. Simas Juodvirsis (Litva) 17 b., 5. Fabian Federer (Itálie) 16 b., 6. Finn Kooijman (Nizozemsko) 14 b., 7. Simone Brenna (Itálie) 10 b., 8. Joel Johansson (Švédsko) 9 b., 9. Jan Midrla (Česká republika) 9 b., 10. Dylan Davies (Nizozemsko) 7 b.

Jan Šimek