Okruh, na němž se jelo, měřil dva kilometry. Jezdci si na něm neměli prakticky kde odpočinout.

„Zázemí vzniklo na staré pláži nedaleko vjezdu od hlavní cesty. Trať byla rozmanitá a nacházelo se na ní hned několik nejen divácky atraktivních pasáží. Na louce ve směru k autobusové točně bylo nutné překonávat dřevěné klády. Bagrem jsme v tomto prostoru udělali i další terénní úpravy," popisoval ředitel závodu Jan Krejčíř a vzápětí ještě doplnil:

„Stříbrné jezero se z louky dále objíždělo. Hodně zajímavý byl také ostrý sjezd a následný výběh za Sádrákem. Snažili jsme se udělat pravý cyklokros. Z ohlasů víme, že se závodníci skutečně nenudili. Nechtěli jsme pořádat maratón, ale zvolili jsme kratší trať, kde by cyklisté byli v neustálé permanenci."

Na trati se začalo pracovat s dvoudenním předstihem. V pátek na horských kolech poměřili síly žáci základních a středních škol. Účast byla velmi dobrá. „Skvěle nám v průběhů víkendu vyšlo počasí, takže lidé chodili v hojném počtu. Během pátku závodilo kolem 150 dětí, což je velmi dobré číslo, s nímž se nepočítalo. Šlo pro nás o příjemné překvapení," pokračoval dále Jan Krejčíř.

Hlavní závod opanoval v čase 1:05:45,80 hod Petr Hampl, který obléká dres Favoritu Brno.

„MTB Cross jsme loni premiérově pořádali v prostoru areálu Mlýna U vodníka Slámy ve Lhotě u Háje ve Slezsku. Loni tam zvítězil také Petr Hampl, jenž je republikovým šampionem do třiadvaceti let. Letos květnu jsme na témže místě uspořádali další MTB Cross, který vyhrál známý cyklokrosař Matěj Lasák," poznamenal hlavní organizátor těchto závodů a připojil několik dalších postřehů:

„Pro nás to byl i takový test, jak si počínat v příštím roce. Vzhledem k tomu, že zájem o tyto podniky byl obrovský, patrně budeme na jaře dělat jeden závod U vodníka Slámy a druhý na Stříbrném jezeře."

Fanoušci jsou nedílnou součástí MTB Crossu. Při vytyčování trati na ně pořadatelé nezapomínali. „Na jaře ve Lhotě mohlo přijít asi 1100 diváků, což bylo skutečně hodně a byl to poměrně blázinec. Samozřejmě v tom dobrém slova smyslu. Na Sádrák tentokrát přišla přibližně pětistovka lidí. Trať byla koncipována tak, že stíhali přebíhat z jednoho úseku ke druhému, takže mohli vidět vše zajímavé a důležité," uzavřel Jan Krejčíř.

Výsledky hlavního závodu: 1. Petr Hampl (Favorit Brno) 1:05:45,80 hod, 2. Adam Pilčík (Novatop-Lapierre) 1:06:12.41, 3. Martin Haman (Superior Riders) 1:07:34.71, 4. Tomáš Kalita (Mike Bike) 1:07:52.37, 5. Jakub Sedlář (Novatop-Lapierre) 1:08:05.58.