„Asi můj nejpovedenější výkon v basketbalové kariéře,“ smál se opavský hrdina Radim Klečka, který byl po zásluze vyhodnocen jak MVP celého FINAL 4. „Podařilo se nám uhrát super výsledek. Naše generace třicátníků na něj čekala. Jsme v Opavě spolu dlouhou dobu, po druhých místech máme zlato. Ukázali jsme jasně, že s Nymburkem se dá hrát. Dvakrát jsme ho letos už porazili. Jednou padli v prodloužení,“ soukal ze sebe Klečka.

Opava má pohárové zlato
Podívejte se: Opavská basketbalová pohádka ve víru emocí, fandil i Trojan

Opava přitom do Loun neodjížděla zrovna v nejlepším rozpoložení. V lize třikrát za sebou prohrála. Hlavně prohry s Ústím a ta domácí s Brnem hodně bolela. „Jsme natolik zkušený tým, abychom se s tím dokázali poprat. Chvíli nám v Lounech trvalo, než se dostaneme do provozní teploty. Ukázali jsme, že tým je hladový po velkém úspěchu. Děkujeme fanouškům, že za námi přijeli. Ten pohár je i pro ně, pro celou Opavu,“ vzkázal dvaatřicetiletý basketbalista.

Opava má pohárové zlato
Czudek: Smekám klobouk před svým týmem, motivací byli hokejisté Slezanu

Zápas s Nymburkem měla Opava skvěle rozehraný. Vedla už o osmnáct bodů. Ve třetí čtvrtině začal ale favorit stahovat. „Bylo jasné, že Nymburk to nezabalí. To se taky stálo, nás ale držely trojky. Hodně nám pomohly. Ale klíčovým aspektem byla naše týmovost,“ má jasno Klečka.

Opava vyhrála Český pohár
Louny jsou městem zázraků. Opavě jsem věřil, řekl Smola

Pro něj samotného byl víkend v Lounech velkou satisfakcí. Celý loňský ročník promarodil. I letos má problémy s třísly. „Mám problémy s třísly, ale v takových zápasech nejde nikam uhnout,“ poznamenal Klečka a dodal: „Svým způsobem je to pro mě taková malá pohádka.“