Takhle se o medaili rozhodně hrát nedá, což dobře ví i opavský trenér Martin Demar. „Tenhle tým chtěl dovézt do Opavy finále, bohužel se nám to nepovedlo. To zklamání je tak silné, že hráče stále drží,“ přiznal Martin Demar.

„V Ostravě nám nešlo vůbec nic, na palubovce jsme připomínali leklé ryby,“ nazýval realitu správnými výrazy. „Vím, že naši fanoušci se na nás zlobí, ohlasy po prohraném utkání v Ostravě nebyly příjemné, my se ale pokusíme zvednout,“ slíbil trenér a pokračoval:

„Sezona nebyla špatná, nechceme si ji pokazit tímto způsobem. Za sebe mohu říci, že chci medaili, i bronz má svou cenu. Stejně přemýšlí i Kovář a Fila, přece jenom tito kluci žádnou placku ještě nikdy nevyhráli.“

Podle Demara je problém v hlavách hráčů. „Na druhou stranu se jim nedivím, finále jsme měli blízko a oni to vědí. Tento tým měl na to hrát o zlato. Sešla se zde skvělá parta. Prostě se musíme zvednout, ať nejsme za idioty. Máme skvělé fanoušky a nemůžeme si je dovolit zklamat,“ zdůrazňuje opavský kouč.

Na pondělním tréninku tým celou situaci rozebral. „Celá kabina, včetně mě, se fandům za špatné vystoupení v Ostravě omlouvá. Věřím, že sérii minimálně zdramatizujeme, bronzové medaile se rozhodně nevzdáváme. Věřím, že ve středu nebudeme připomínat tým, který vypadá jak Alenka v říši divů,“ tvrdí Demar, který má obrovské problémy se sestavou.

Velký otazník visí nad startem Kotrcha, jenž má problémy s ramenem. Zcela zdraví nejsou ani Piovarči s Rybníčkem. „I přes to všechno se budeme rvát o třetí zápas,“ uzavřel Martin Demar.

Druhé utkání je na programu ve středu od 18 hodin.