Vlaštovická reprezantace měla sedm soutěžících a čtyřčlenný doprovod, který pomáhal závodníkům. Akce pořádané Ústavem sociální péče (ÚSP) pro osoby s těžkým zrakovým postižením v Brně–Chrlicích se zúčastnilo více než 70 nevidomých a slabozrakých sportovců z celé České republiky.

Ti své sportovní umění měřili v osmi různých disciplínách. Jednalo se o hod granátem, házení šipek, skok do dálky z místa, chůze v přímém směru, vrh koulí, jízda na dvojkole (Duplex), ruské kuželky a Show Down (hra, kdy se na hrací desce, podobné pinpongovému stolu s mantinelem, snaží hráči pomocí pálky dostat do soupeřovy gólové jamky míček, ve kterém kvůli orientaci nevidomého chrastí olověné kuličky, pozn.red.).

„Závodníci z Vlaštoviček se ve velké konkurenci rozhodně neztratili a vybojovali ve svých kategoriích dvě první, čtyři druhá a tři třetí místa. Ocenění v podobě drobných dárků navíc obdrželi od olympioničky Šárky Kašpárkové, která jim k jejich výkonům osobně poblahopřála,“ seznámil nás s výsledky opavských závodníků pracovník Charity Opava Václav Burda a dodal, že všichni účastníci závodů z Vlaštoviček si pochvalovali organizaci her a slíbili, že se sem za rok znovu rádi vydají.

„Moc se mi tady líbilo, získal jsem druhé místo v Show Downu,“ pochlubil se nevidomý Petr Škubal, který pro Vlaštovičky vybojoval výborné umístění.