Do šachového derby utkání TJ Vítkov - Slezan Opava C odjížděli jako favorité hosté a tuto roli také v průběhu utkání potvrdili.

„Tentokrát jsme se tolik netrápili jako v předcházejícím utkání a po třech hodinách bylo rozhodnuto. Zopakovali jsme tak výsledek z loňské sezony,“ řekl po duelu Antonín Vilášek, kapitán Slezanu Opava C.

Ale popořádku. Na první šachovnici se potkali domácí Vít Pavera a opavský Karel Pavelek. I když byl papírově Pavelkův soupeř hodně slabší, opavský hráč neměl svůj den a byl rád za remízu. Stejným poměrem skončila i partie Jan Bierglovec – Robin Olšar, kde opět papírově silnější Opavan svoji převahu nedokázal zužitkovat.

Na třetí šachovnici Antonín Vlček sehrál s Karlem Záleským asi nejjednoznačnější duel dne a připsal do týmového rozpočtu bod. A nezaváhali ani ostatní opavští hráči.

Jiří Sovadina si poradil s Dušanem Čížem, Martin Vícha s Richardem Sommerem, Michaela Gilíková s Janem Jančálkem, kapitán Antonín Vilášek přehrál Slavomíra Jašša a Ludovítu Peťovskému vzdal Leo Müller.

Opava tak odjížděla s vítězstvím 7:1.