Byli to právě zástupci Sokola Opava, kteří obsadili nejvyšší stupínky. Mezi muži zvítězil opavský tyčkař Jakub Böhm skokem vysokým 450 centimetrů před svým oddílovými kolegy Jakubem Šimečkem (435 cm) a Tomášem Veverkou (420 cm).

Také závod juniorů opanovali opavští atleti. První skončil talentovaný Ondřej Honka, který nejlepším výkonem dne překonal laťku ve výšce 465 centimetrů. Druhý skončil Ondřej Kratochvíl a třetí Michal Stuchlík, když oba přeskočili 420 centimetrů. Kategorii dorostenců vyhrál osobním rekordem domácí Jiří Zeman (345 centimetrů) před havířovským závodníkem Hájkem (330 centimetrů) a Tomášem Mošou, který se dostal nad 300 centimetrů.

V soutěži žáků se o první místo podělil porubský tyčkař Vojtěch Ryšánek a Dalibor Zeman z Vítkovic, když oba dosáhli na výkon s hodnotou 240 cm. V kategorii žen kralovala Petra Kozelková ze Sokola Opava s výkonem 345 centimetrů. Mezi dorostenkami byla první Vítkovická Anna Jadrníčková s 285 centimetry před opavskou závodnicí Petrou Halškovou s 240 cm a Evou Sobotíkovou (195 cm).

V žákyních byla nejlepší Veronika Kovačechová z Vítkovic skokem na výšce 240 cm, před domácí třináctiletou Hanou Klimentovou, která skončila hned v prvním závodě na 225 cm. Vložený závod ve skoku vysokém vyhrál frýdecký atlet Martin Trybula výkonem 195 cm před opavským Tomášem Veverkou (160 cm).

První výkony opavských závodníků tak jasně ukázaly, že nová hala bude dobrým výkonům určitě svědčit. „Jde o další velký úspěch opavské atletiky a hlavní zásluhu na tom má trenér tyčkařů Jirka Lesák, vždyť více než polovina medailí zůstala v Opavě, v tyčce opravdu nemáme konkurenci. Ondra Honka, ačkoliv teprve junior, podal nejlepší výkon dne, a stal se tak celkovým vítězem. U něj je velký příslib, že by měl tuto sezonu zvládnout co nejlépe.

Do tohoto závodu se šlo z hrubé přípravy, kdy ještě není všechno vyladěno a závodníci mají kratší rozběhy, ale myslím si, že postupem času budou tyčkaři skákat v pohodě přes pět metrů už i v hale,“ mnul si ruce jeden z trenérů opavského Sokola Jan Škrabal.

Příští víkend čeká atlety Sokola Opava vyvrcholení domácí halové sezony – již 40. ročník Slezské laťky poprvé v nové hale na Tyršově stadionu. Petra Kozelková by se tak mohla pokusit překonat rekord podniku a vrátit jej z držení polských skokanek zase domů.

Výška se bude v rámci Slezské laťky skákat v neděli 15. ledna od 10 hodin a doplní ji sprinty, dálka i trojskok.

Jan Šimek