Čekalo je osmnáct kilometrů na kole především po lesních cestách a pětikilometrový běh na lučních a polních cestách. Letošní ročník se podařilo zařadit do seriálů triatlonů a duatlonů v Beskydech a přilehlém okolí, a tak nepřekvapí, že v kunovickém hasičkém areálu se prezentovalo celkem 152 startujících, z toho 131 mužů a 21 žen.

„I přesto, že jsme z auta všichni vystoupili do po kotníky hlubokých kaluží, vládla v areálu startoviště skvělá nálada. To i přesto, že nás čekala náročná trať, ale následkem počasí z předchozích dní byla celá trasa také velmi podmáčená a blátivá. Většinu tratě jsme tedy jeli v blátě, kterému se většinou nedalo nikde vyhnout,“ nastínila podmínky Opavanka Martina Vítková, pro kterou byl duatlon v Kunovicích prvním závodem kariéry.

Stejně tak pro její kolegyni Zuzku Kubínovou. Přesto obě reprezentantky USK se na trati neztratily a obsadily páté a sedmé místo pořadí své kategorie.

„Od samého začátku závodu se nasadilo velmi ostré tempo. Ani náročnost na sebe nenechala dlouho čekat a hned kousek za startem na nás čekal jeden z prudkých kopců, kde bylo jisté, že pokud přestaneme šlapat, nebudeme mít šanci jej na kole vyjet. I tak většina musela jít po svých stejně jako u dalších kopců, a nebylo jich zrovna málo,“ komentovala závod Martina Vítková a dodala, že pro ni osobně byl běh oproti kolu úplná hračka.

Mezi muži bojovali v modrobílých dresech USK Pavel Kania (muži do 30 let) a Martin Zapletal (muži 40 – 49 let), oba známí spíše z inlajnového bruslení. Pavel, který už předtím přece jen posbíral něco málo zkušeností na tošovickém Hei cupu, podal vyrovnaný výkon a konečné účtování mu vyneslo skvělou 27. příčku jeho kategorii.

Martinovi se sice nepovedlo kolo, kdy ztratil poměrně hodně času, zato mezi běžci patřil svým časem 30:51 minuty mezi nejrychlejší, a to mu celkově vyneslo 15. příčku v jeho kategorii. Musíme ale čestně přiznat, že závodníci USK se přece jen v Kunovicích museli sklonit před daleko zkušenějším borcem z Opavy. Tím byl Aleš Zajíc (TT EmmaStella), který dobře odjel nejen cyklistickou část, ale navíc mezi běžci jednoznačně dominoval.

Součtem obou časů se pak postavil na celkovou pátou příčku a mezi vrstevníky v kategorii neměl konkurenci.