Oč konkrétně jde? Základní část tvoří šest kol, do každého musí tým nominovat vždy jiného hráče. Následuje jedno týmové finálové kolo, do kterého postupují čtyři nejlepší družstva po základní části, a finále individuální. V něm si to rozdá první nejlepších osm hráčů, a to bez ohledu na klubovou příslušnosti.

Jak se boduje? Střílí se hranice trestného bodu po dobu třiceti vteřin, jeden koš znamená jeden bod, minutu se pálí z trojkové čáry, tady je ohodnocen úspěšný pokus třemi body. Poslední disciplínou je střelba z půlky, kdy má hráč k dispozici pět pokusů, každý proměněný se rovná pěti bodům. Akce má charitativní charakter.

Opavský kapitán Jakub Šiřina například vystřílel deset tisíc pro nemocného Matyáše Tazbirka, tím, že odhadl svou střeleckou úspěšnost. Projekt také pomáhá v boji s koronavirem. Ještě něco málo k cenám. Pro vítěze týmové soutěže je připraven automobil Hyundai pro novou sezonu. Jednotlivci berou 30, 20 a 10 tisíc korun.

Fotbalisté Slezského FC po šesti týdnech individuální přípravy začínají trénovat společně.
Fotbal má zelenou. Ale... Je tu snaha nedohrát i otázky

„Jak všichni vědí, zhruba osmdesát procent opavských hráčů prošlo v minulosti právě Tatranem, a to včetně mě. Rychle jsem si na to vzpomněl a po chvíli přípravné střelby už to bylo v pohodě. Ta pauza od basketu nebyla tak znát. Nechci machrovat, že bych tohle skóre nastřílel kdekoli, protože jsou nejmenované haly, které mi nesedí, ale Tatran mi svědčil vždycky,“ pousmál se aktuální lídr celého pořadí Luděk Jurečka, kterému nahazoval míče ostravský Martin Nábělek.

Jelikož hala v Opavě je zavřená, hází se v Tatranu. Domácí Ostravané také válí, Štěpán Svoboda vyhrál první kolo. „U střelby z čáry trestného hodu jsem přemýšlel, jestli střílet normálním stylem, nebo z místa bez výskoku jako při běžných trestných hodech. Nakonec jsem zvolil normální střelbu s výskokem, a vyšlo to. A z trojek to pak byla smršť,“ usmíval se po svém vystoupení Štěpán Svoboda. I po čtyřech kolo má stále šanci na finále.

Výsledky po 4 kolech

Jednotlivci: 1. Jurečka (Opava) 79, 2. Kroutil (Děčín) 76, 3. Nábělek (Ostrava) 71, 4. Šiška (Děčín) 66, 5. Svoboda (Ostrava) 64…9. Havlík (Ostrava) 62, 14. Bukovjan (Opava) 55, 19. Gniadek (Opava) 52, 25. Šiřina (Opava) 41, 28. Bohačík (Ostrava) 24.

Týmy: 1. Děčín 239, 2. Opava 227, 3. Ústí nad Labem 222, 4. NH Ostrava 221, 5. USK Praha 220, 6. Kolín 216, 7. Pardubice 204.

Utkání 1. kola hokejové extraligy: HC Vítkovice Ridera - Aukro Berani Zlín, 8. září v Ostravě. Klok Lukáš.
K hokeji ve Finsku patří pivo automaticky, říká hokejový obránce Klok