Opava se v začátku nemohla dlouho střelecky prosadit a nabrala desetibodové manko. Na tabuli svítil stav 4:14. Opavští se ale zvedli, impulzem k tomu byla trojka Šiřiny. Opavští začali náskok umazávat. Po deseti minutách sice ještě prohrávali 13:18. Ve druhém hracím období už domácí vedli. Po trojce Šiřiny to bylo 34:32. Za chvíli bylo vše jinak. Gniadkovi byl písknutý přísný faul a Norwu, který dvěma šestkami dával na 34:37. Poslední slovo měl Váňa, který dal trojku s klaksonem – 35:40. Celkově se nehrál ale pohledný basketbal.

Vyrovnaný basketbal pokračoval i po přestávce. Bujnoch po útočném doskoku přiblížil Opavu na dva body. Na druhé straně kontroval Norwa. Ve 26. minutě bylo srovnáno, z pod koše zakončil Kouřil. Hanáci ale brzy vzali díky trojce Sychry vedení zpět. Avšak z perimetru umí zakončovat i Kouřil – 51:51. Ze stejné vzdálenosti pálil přesně i Bujnoch a Opaváci vedli.

Zdroj: Tiskovka

Opava nasadila k trháku. Gniadek v pádu vybojoval balon, vysunul Slavíka, jenž upravoval na 59:51. Pět minut před koncem přišla trojka Klečky a Olomoucko přestálo klást odpor. Závěr byl zbytečně nervózní, chvíli se i nehrálo. Opava ve čtvrtfinále narazí na Děčín.

Opava – Olomoucko 72:64 (13:18, 36:40, 55:51)

Body Opavy: Kouřil 12, Šiřina 11, Bujnoch a Klečka po 10, Gniadek 9, Dragoun 7, Švandrlík 6, Slavík 4, Štěpánek 3 - Váňa 16, Mikulič 12, Norwa a Sehnal po 8, Douglas 7, Dunans 5, Sychra 3, Bohačík, Dedek po 2, Klepač 1. Rozhodčí: Vondráček, Kurz, Kapaňa. TH: 18/13:16/8. Trojky: 11:8. Doskoky: 37:39. Fauly: 24:23. Diváci: 658.