Nejdříve trápení, pak střelecký koncert

Opava - První tým opavské florbalové P.E.M.Y chtěl ve sportovní hale v Horní Suché dvakrát zvítězit, a přiblížit se tak na dostřel vedoucí trojici. Nakonec z toho byly „pouze“ čtyři body, na které se ale opavští florbalisté, alespoň zpočátku, hodně nadřeli.

23.12.2009

SK P.E.M.A. Opava. Ilustrační foto.Foto: DENÍK / Pavel Habram

Od počátku utkání s Lichnovem získávali převahu Opavští. Připravovali si neuvěřitelné střelecké příležitosti. Ale buď stříleli mimo branku, anebo trefili soupeřova gólmana. Ten se rozchytal k vynikajícímu výkonu.

I proto první třetina skončila bez branek.

Po půlminutě třetiny druhé už se skóre měnilo. Halámek poslal P.E.M.U. do vedení. Když pak po dalších šesti minutách zvýšil Salamon, zdálo se, že Opavu už nic nezastaví.

Jenomže přes útočnou převahu se v obraně Slezanů začala objevovat okénka. P.E.M.A. dostala šanci protivníkovi znovu poodskočit, když hrála přesilovku. Místo toho však utekl lichnovský útočník a střelou pod břevno snížil. A jelikož byli Opavané v koncovce nadále bezzubí, hráčům Lichnova se podařilo před druhou sirénou i vyrovnat.

V poslední části pokračoval festival neproměněných šancí. V páté minutě se přece jen ujala střela Salamona. Netrvalo dlouho a bylo opět vyrovnáno. A aby toho nebylo málo, čtyři minuty před koncem se Lichnovští nenápadnou střelou, která prolétla chumlem těl, ujali vedení.

Opava pak vrhla všechny síly do útoku, ale jejich snaha připomínala křeč. Naštěstí minutu před sirénou trefil Dzierža z dálky šibenici soupeřovy svatyně a vyrovnal na konečných 4:4.

Zápas s mužstvem Predators Havířov nezačal pro P.E.M.U. vůbec dobře. První gól dostal opavský tým po pěti minutách hry. Pak sice svého protivníka zatlačil na jeho polovinu, ale nic z toho nevytěžil. Naproti tomu Predátoři v posledních dvou minutách úvodní třetiny zaznamenali hned tři úspěchy.

Prohrávat po první patnáctiminutovce 4:0, to by zamávalo i s lepšími mužstvy, než je opavská P.E.M.A. Té se sice podařilo ve čtvrté minutě prostřední části snížit Matějem Halámkem, ale hned za třicet vteřin Havířov znovu poodskočil.

Pak se ale začaly dít věci.

Nejstarší hráč třetí ligy, Novák, dal dvěma zásahy během sedmnácti sekund Opavě novou naději. V sedmé minutě bylo ještě veseleji. Salamon stáhl ztrátu na jediný gól a načal své velké střelecké představení.

Minutu před druhou přestávkou nařídili přesní rozhodčí ve prospěch P.E.M.Y. trestné střílení. Exekutor Gavenda si pěkně položil gólmana, ale bohužel se mu jej nepovedlo přehodit. Přesto se Opava ještě ve druhé třetině radovala. Na 5:5 vyrovnal Halámek.

V závěrečném dějství Opavané dokonali obrat. A ve velkém stylu. Po třičtvrtěminutě se trefil znovu Salamon. Za další minutu dokonal hattrick Novák. V posledních deseti minutách sice Havířovští zaznamenali dva góly, ale hlavní hvězdou se stal Salamon.

Hráč, který má v každém utkání hodně šancí, se konečně rozstřílel. Za necelých sedm minut se trefil ještě čtyřikrát. Tím uzavřel svůj střelecký účet na šest branek a výrazně pomohl svému týmu zvítězit 11:7.

„Samozřejmě jsem rád, že mi to tam konečně padalo, nepamatuju, kdy jsem dal v zápase šest gólů. Asi budu muset něco přispět do klubové pokladničky“ usmíval se šťastný střelec Pavel Salamon.

„Ale důležité jsou body. Už s Lichnovem jsme měli vyhrát, ale zahazovali jsme neskutečné šance. S Predátory jsme začali hodně špatně, trochu nám skřípala obranná hra, dostali jsme hloupé góly. Ale od druhé třetiny jakoby se něco zlomilo a začalo se nám dařit.“ dodal Salamon.

SK P.E.M.A. BCC Opava – FBC Orel Lichnov 4:4 (0:0, 2:2, 2:2)
Branky a asistence Opavy: Salamon 2 (Halámek, Gavenda), Halámek (Dzierža), Dzierža (Salamon)
Predators Havířov – SK P.E.M.A. BCC Opava 7:11 (4:0, 1:5, 2:6)
Branky a asistence Opavy: Salamon 6 (Dzierža 3, Halámek 2, Gavenda), Novák 3 (Terchovan 2, Mazur), Halámek 2 (Solný, Dzierža)
Opava: Černín, Habram – Gavenda, Solný, Mazur, Petržela – Salamon, Dzierža, Halámek, Terchovan, Hrabec, Novák

Pavel Habram

23.12.2009 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 22 000 Kč Řidiči nákladních automobilů, tahačů a speciálních vozidel ŘIDIČ SK. C. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: KO: Jedličková Kamila Mgr., tel.: 702 197 409, e-mail: kamila.jedlickova@bivoj.cz, Po předchozí telefonické domluvě je možno přijít na osobní schůzku vždy v úterý a čtvrtek od 8:00 do 15:00 hod. na pracoviště: Jateční 23a, Opava., Požadavky: vzdělání nerozhoduje, čistý trestní rejstřík, spolehlivost, pracovitost., Pracoviště Opava, nástup ihned nebo dohodou. Pouze ranní směny. , Náplň práce:, - Každé ráno bude mít připravené a naložené auto. Vy se pak postaráte, aby se vše dostalo do prodejen a k našim zákazníkům.. Pracoviště: Bivoj a.s., Jateční, č.p. 2884, 746 01 Opava 1. Informace: Kamila Jedličková, +420 702 197 409. Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič skupiny B 120 Kč Řidiči osobních a malých dodávkových automobilů (kromě taxikářů a řidičů dopravy nemocných a raněných) ROZVOZ ZBOŽÍ. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 120 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: *KO: Trupar Tomáš Ing., tel.: 777 761 694 (volejte po - pá: 8:00 - 18:00), e-mail: t.trupar@labuznik-opava.cz., Požadujeme spolehlivost, samostatnost, příjemné vystupování, , Jedná se o rozvoz zboží (výrobky studené kuchyně), komunikace s odběrateli, pouze ranní směny. Pracovní smlouva na dobu určitou s možností prodloužení na neurčito. Možnost i zkráceného úvazku nebo brigády. , Pracoviště: okr. Opava a okolí, nástup: ihned. Pracoviště: Labužník - fast food s.r.o., Hrnčířská, č.p. 272, 746 01 Opava 1. Informace: Tomáš Trupar, +420 777 761 694. Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 30 000 Kč Řidiči nákladních automobilů (kromě tahačů) ŘIDIČ/KA NÁKLADNÍHO VOZIDLA - sk. C. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 30000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Kontakt: Ivo Buráň, 604 75 16 75, Požadujeme ŘP sk. C + profesní průkaz, čistý trestní rejstřík, praxe v řízení nákladního auta. Nástup možný ihned. Jedná se o rozvoz potravin v rámci Moravskoslezského kraje. Denní směny, výjezdy z Ostravy-Martinova.. Pracoviště: Ivo buráň, Werichova, č.p. 539, 747 14 Ludgeřovice. Informace: Ivo Buráň, +420 604 751 675. Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 18 000 Kč Všeobecní administrativní pracovníci REFERENT -KA ODBORU KONTROLY A INVETARIZACE. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: *KO: Opravilová Iva Ing., tel.: 553 697 305. Životopis se souhlasem užívání osobních údajů pro pracovněprávní účely zasílejte na e-mail: opravilova@odtempo.cz , SŠ s maturitou, do funkce zaučíme, praxe v obchodní činnosti a činnostech uvedených v pracovní náplni výhodou. ŘP sk. B., vlastní auto výhodou, ne podmínkou., Pracoviště Opava, nástup ihned., Pracovní náplň referenta: spolupracuje s vedoucí odboru kontroly, prošetřuje stížnosti, oznámení a podněty, zabezpečuje dohled nad jejich vyřizováním, provádí kontroly zásobenosti prodejen, správného skladování a ošetřování zboží, vypomáhá při řádných a mimořádných inventarizací, zpracovává a provádí HACCP, kontroluje jejich dodržování, aj.. Pracoviště: Tempo, obchodní družstvo, Horní náměstí, č.p. 104, 746 01 Opava 1. Informace: Iva Opravilová, +420 553 697 305.

Zápas 15. kola fotbalové FORTUNA:LIGY mezi SFC Opava a FC Baník Ostrava.
13 83

Opava vs. Baník: Při slezském derby policie zatkla 26 chuligánů

Sigma Olomouc - SFC Opava, 3. listopadu 2018
5 33

Opava sahala po výhře, má ale pouze bod

Navrátilec do sestavy Václav Bujnoch: Generálka na Tenerife nám nevyšla

Opava - Tři zápasy byl nucen kvůli problémům s kolenem vynechat křídelník Václav Bujnoch. Návrat na palubovku mu nevyšel podle představ. Jeho Opava nečekaně prohrála s pražskými Vysokoškoláky 63:74. Rodák z Ostravy odehrál necelých devatenáct minut a zaznamenal šest bodů.

Joel Kayamba: Pro mě to byl zápas o život

Jeho forma graduje. Opavský záložník Joel Kayamba zářil i v nedělním domácím derby 15. kola FORTUNA:LIGY proti Baníku. Na vítězství 2:1 se podílel jednou brankou, kromě toho hodně zlobil ostravskou defenzivu.

Napětí mezi chuligány Baníku a Opavy: Proč se tak nenávidí?

Slezské derby mezi fotbalovými kluby SFC Opava a Baník Ostrava patří mezi nejrizikovější zápasy u nás a odpovídají tomu i mimořádná bezpečnostní opatření. V neděli v Opavě demonstrovala Policie ČR svou sílu a nepokoje v ulicích města ani na stadionu tentokrát nepřipustila.

Baníkovci v Opavě: útoky proti zátarasům i bago s lahvačemi

Opavská redakce Deníku strávila s baníkovskými fanoušky většinu neděle. Nuda s nimi rozhodně nebyla. Nad myšlenkovými pochody některých jedinců ale zůstává rozum stát.