Nejdříve trápení, pak střelecký koncert

Opava - První tým opavské florbalové P.E.M.Y chtěl ve sportovní hale v Horní Suché dvakrát zvítězit, a přiblížit se tak na dostřel vedoucí trojici. Nakonec z toho byly „pouze“ čtyři body, na které se ale opavští florbalisté, alespoň zpočátku, hodně nadřeli.

23.12.2009

SK P.E.M.A. Opava. Ilustrační foto.Foto: DENÍK / Pavel Habram

Od počátku utkání s Lichnovem získávali převahu Opavští. Připravovali si neuvěřitelné střelecké příležitosti. Ale buď stříleli mimo branku, anebo trefili soupeřova gólmana. Ten se rozchytal k vynikajícímu výkonu.

I proto první třetina skončila bez branek.

Po půlminutě třetiny druhé už se skóre měnilo. Halámek poslal P.E.M.U. do vedení. Když pak po dalších šesti minutách zvýšil Salamon, zdálo se, že Opavu už nic nezastaví.

Jenomže přes útočnou převahu se v obraně Slezanů začala objevovat okénka. P.E.M.A. dostala šanci protivníkovi znovu poodskočit, když hrála přesilovku. Místo toho však utekl lichnovský útočník a střelou pod břevno snížil. A jelikož byli Opavané v koncovce nadále bezzubí, hráčům Lichnova se podařilo před druhou sirénou i vyrovnat.

V poslední části pokračoval festival neproměněných šancí. V páté minutě se přece jen ujala střela Salamona. Netrvalo dlouho a bylo opět vyrovnáno. A aby toho nebylo málo, čtyři minuty před koncem se Lichnovští nenápadnou střelou, která prolétla chumlem těl, ujali vedení.

Opava pak vrhla všechny síly do útoku, ale jejich snaha připomínala křeč. Naštěstí minutu před sirénou trefil Dzierža z dálky šibenici soupeřovy svatyně a vyrovnal na konečných 4:4.

Zápas s mužstvem Predators Havířov nezačal pro P.E.M.U. vůbec dobře. První gól dostal opavský tým po pěti minutách hry. Pak sice svého protivníka zatlačil na jeho polovinu, ale nic z toho nevytěžil. Naproti tomu Predátoři v posledních dvou minutách úvodní třetiny zaznamenali hned tři úspěchy.

Prohrávat po první patnáctiminutovce 4:0, to by zamávalo i s lepšími mužstvy, než je opavská P.E.M.A. Té se sice podařilo ve čtvrté minutě prostřední části snížit Matějem Halámkem, ale hned za třicet vteřin Havířov znovu poodskočil.

Pak se ale začaly dít věci.

Nejstarší hráč třetí ligy, Novák, dal dvěma zásahy během sedmnácti sekund Opavě novou naději. V sedmé minutě bylo ještě veseleji. Salamon stáhl ztrátu na jediný gól a načal své velké střelecké představení.

Minutu před druhou přestávkou nařídili přesní rozhodčí ve prospěch P.E.M.Y. trestné střílení. Exekutor Gavenda si pěkně položil gólmana, ale bohužel se mu jej nepovedlo přehodit. Přesto se Opava ještě ve druhé třetině radovala. Na 5:5 vyrovnal Halámek.

V závěrečném dějství Opavané dokonali obrat. A ve velkém stylu. Po třičtvrtěminutě se trefil znovu Salamon. Za další minutu dokonal hattrick Novák. V posledních deseti minutách sice Havířovští zaznamenali dva góly, ale hlavní hvězdou se stal Salamon.

Hráč, který má v každém utkání hodně šancí, se konečně rozstřílel. Za necelých sedm minut se trefil ještě čtyřikrát. Tím uzavřel svůj střelecký účet na šest branek a výrazně pomohl svému týmu zvítězit 11:7.

„Samozřejmě jsem rád, že mi to tam konečně padalo, nepamatuju, kdy jsem dal v zápase šest gólů. Asi budu muset něco přispět do klubové pokladničky“ usmíval se šťastný střelec Pavel Salamon.

„Ale důležité jsou body. Už s Lichnovem jsme měli vyhrát, ale zahazovali jsme neskutečné šance. S Predátory jsme začali hodně špatně, trochu nám skřípala obranná hra, dostali jsme hloupé góly. Ale od druhé třetiny jakoby se něco zlomilo a začalo se nám dařit.“ dodal Salamon.

SK P.E.M.A. BCC Opava – FBC Orel Lichnov 4:4 (0:0, 2:2, 2:2)
Branky a asistence Opavy: Salamon 2 (Halámek, Gavenda), Halámek (Dzierža), Dzierža (Salamon)
Predators Havířov – SK P.E.M.A. BCC Opava 7:11 (4:0, 1:5, 2:6)
Branky a asistence Opavy: Salamon 6 (Dzierža 3, Halámek 2, Gavenda), Novák 3 (Terchovan 2, Mazur), Halámek 2 (Solný, Dzierža)
Opava: Černín, Habram – Gavenda, Solný, Mazur, Petržela – Salamon, Dzierža, Halámek, Terchovan, Hrabec, Novák

Pavel Habram

23.12.2009 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Obchod - Obchod Vedoucí prodejny, provozu 125 Kč

Vedoucí pracovních týmů v prodejnách ZÁSTUPCE/KYNĚ VEDOUCÍHO PRODEJNY. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 125 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: KO: Bc. Gabriela Schönová, tel. 553 697 309. Životopis se souhlasem užívání osobních údajů pro pracovně - právní účely zasílejte na e-mail: schonova@odtempo.cz nebo na adresu Horní nám. 104/1, Město, 746 01 Opava., Nástup možný IHNED nebo dle dohody, do funkce zaučíme, praxe v oboru výhodou., Pracoviště: Tempo - prodejna Vítkov, nám. J. Zajíce č. 14 a 15.. Pracoviště: Tempo, obchodní družstvo, vítkov, nám.j.zajíce 14, náměstí Jana Zajíce, č.p. 14, 749 01 Vítkov 1. Informace: Gabriela Schonová, +420 553 697 309.

Výroba - Výroba Montážní dělník 12 500 Kč

Montážní dělníci mechanických zařízení montážní dělník, dělnice. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12500 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: KO: Monika Štepánová tel. 775 673 977, e-mail: remirel@seznam.cz. Prvotní kontakt e-mailem., Spolehlivost, odpovědnost, zručnost., Ubytování zajištěno - hrazené zaměstnavatelem., Jedná se o agenturu práce.. Pracoviště: Remirel s.r.o. - pro brano a.s., Opavská, č.p. 1000, 747 41 Hradec nad Moravicí. Informace: Monika Štepánová, +420 775 673 977.

Obchod - Obchod Vedoucí prodejny, provozu 95 Kč

Vedoucí pracovních týmů v prodejnách ZÁSTUPCE VEDOUCÍ PRODEJNY. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 95 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: KO:Schönová Gabriela Bc., tel.: 553 697 309, e-mail: schonova@odtempo.cz, Životopis se souhlasem užívání osobních údajů pro pracovněprávní účely zašlete na uvedený e-mail., Praxe v oboru výhodou, do funkce zaučíme., Pracoviště Hněvošice, nástup ihned.. Pracoviště: Tempo, obchodní družstvo - hněvošice, Opavská, č.p. 160, 747 35 Hněvošice. Informace: Gabriela Schönová, +420 553 697 309.

Výroba - Výroba Elektromechanik elektrických zařízení 30 000 Kč

Elektromechanici elektrických zařízení v dopravních prostředcích DIAGNOSTIK OSOBNÍCH VOZIDEL. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Diagnostika osobních vozidel, hledání a odstraňování závad. Opravy závad.. Pracoviště: Malý a velký, spol. s r.o., Janská, č.p. 1660, 746 01 Opava 1. Informace: Jaromír Kelner, .

Beachvolejbalový Super Cup v Opavě - páteční kvalifikace žen.
65

OBRAZEM: Beachvolejbalový Super Cup v Opavě je v plném proudu. Podívejte se

Rekonstrukce trávníku na opavském stadionu.
11

Na vyhřívaném trávníku se už pracuje

Tyčkařskou exhibici na Dolňáku ovládl Jan Kudlička

Ročník, který měl možná největší úroveň, proběhl před nedávnem v Opavě. Atletický cirkus, jenž obsahoval i tyčkařskou exhibici s názvem Memoriál dr. Lesáka, se roztočil na Dolním náměstí.

Opava se připravuje na Boleslav ve Skuhravého Jablonci

Podle historických statistik patří Mladá Boleslav k oblíbeným soupeřem opavských fotbalistů. Není to tak dávno, co nováček FORTUNA:LIGY loupil ve městě škodovek v rámci semifinále MOL cupu. Tehdy se pod nečekaným vítězstvím podepsali gólově Jurečka s Helebrandem, oba patří i do současného týmu.