O nejlepších se rozhodovalo v pěti samostatných turnajích seriálu Raketa Cup. Finálový turnaj se odehrál na součet osmi her a do jeho startovní listiny se zapsalo 31 průběžně nejlepších hráčů a hráček.

Z pohledu pozdějšího vítěze Martina Orálka finále nezačalo příliš šťastně. Po čtyřech úvodních hrách zaostával za vedoucím Jaroslavem Volným o 62 kuželek a ani jeho náskok před třetím mladíkem Radovanem Uhrem nebyl nijak uklidňující. Pak se ale začaly dít věci.

Po dalších dvou hrách Orálek snížil svoji ztrátu na Volného na pouhých 14 kuželek a Uher kazil a na průběžném třetím místě jej vystřídal Roman Diro. V posledních dvou finálových hrách prokázal nejlepší nervy právě Martin Orálek, dostal se přes Volného, kterému pokažené hody vynesly až konečnou třetí příčku.

Velkým finále se ale blýskl do té doby nenápadný Přemysl Zbořil a sebevědomě zaútočil na celkové stříbro. „Letos v Opavě jsem nevyhrál žádný z jednotlivých turnajů, ale podařilo se mi svou formu načasovat na tento nejdůležitější turnaj,“ svěřil se zkušený Martin Orálek, celkový vítěz letošního Raketa Cupu a nový přeborník Opavska poté, co převzal od tajemníka OS ČSTV Opava Ladislava Kreisla pohár.

„Celé turnajové série Raketa cup 2009 se letos zúčastnilo celkem 57 hráčů a hráček. Finálový turnaj se odehrál ve skvělé sportovní atmosféře, kdy se hráči vzájemně pov– zbuzovali. O vysoké úrovni jasně hovoří fakt, že celkem čtyřicetkrát byla překonána hranice dvou set bodů. Přesto byla znatelná nervozita hráčů, patrně vyplývající ze silné motivace,“ řekl k turnaji Ladislav Kreisel, který zdůraznil, že vítězi tak stačil k triumfu průměr 199,13 bodu.

I přes dobře rozjetý turnaj nakonec Radovan Uher skončil až devátý, ale získal alespoň cenu pro nejlepšího juniora a za výkon 267 bodů také odměnu za nejvyšší nához tohoto turnaje. Smůlu měl také jinak horký favorit Jan Baier, který letos vyhrál 2 turnaje, ale tentokrát jen uzavřel desítku nejlepších.

Stejně se dá mluvit i o dalších favoritech Radku Víchovi, Jiřím Kudělovi, Miroslavu Křesťanovi a Davidu Mazurovi. Bowlingové dráhy ale nejsou jen doménou mužů, cenu pro nejlepší ženu si letos odnesla Marie Kudělová.

Celkové výsledky
1. Martin Orálek (199,13 bodu), 2. Přemysl Zbořil (192,5), 3. Jaroslav Volný (191,63), 4. David Kříž, 5. Vladimír Heiser, 6. Roman Diro, 7. Kamil Ručil, 8. Karel Jašek, 9. Radovan Uher, 10. Jan Baier.