Ti nejlepší, kteří postoupí do finále, pak budou absolvovat parkúr na překážkách 160 cm vysokých. Ke startu jsou přihlášeni všichni přední čeští závodníci, jezdci Slovenska s patnácti, Polska s dvanácti a Rakouska s deseti koňmi. Celkem bude startovat více než sto čtyřicet koní.

V hlavní soutěži ČSOB Velké ceně Opavy stupně T** se o vítězství utká dvacet dvojic. Budou to například současný vedoucí jezdec seriálu Aleš Opatrný z Hořovic, Martin Šoupal z SK Olympie Pardubice, Jiří Luža z JS Schneider Plzeň, Petr Eim ze ZH Tlumačov.

Loňské vítězství obhajuje Zdeněk Žíla z Mustangu Lučina, který je po 5. kole seriálu na čtvrtém místě. Jejich výsledky budou započteny do Českého skokového poháru (ČSP), jehož šesté kolo je součástí Velké ceny Opavy.

Jezdci jsou v něm hodnoceni tak, že si před startem zvolí koně, se kterým se jim bude započítávat výsledek do seriálu deseti kol poháru.

Současně proběhne i šesté kolo soutěže Dance and Jump Czech Junior Cup, která je určena jezdcům do 18 let. Po pátém kole je druhý domácí jezdec Jan Zwinger.

Dosud nejúspěšnějším účastníkem v historii Velké ceny Opavy je Jiří Skřivan z Manonu Litomyšl se třemi vítězstvími. Ve dvou ročnících vyhrál Aleš Opatrný z Hořovic, stejně jako bratislavský Juraj Hanulay.

V pátek od 13 hodin budou odstartovány dvě soutěže - dvoufázové skákání 120/125 cma 130/135 cm.

V sobotu od 10 hodin je na programu soutěž stupně L** (120 cm), S** (130 cm) a ST** (140 cm).

Neděli v 10 hodin zahájí soutěž stupně L**, Memoriál Petra Urbanského - S**, ČSOB Velká cena Opavy T** s finále pro všechny, kteří dokončí základní kolo bez penalizace. Tato soutěž je zařazena do seriálu ČSP.

(geb)