Prezence závodníků probíhala v prostorách Tyršova stadionu od tří hodin odpoledne. Již v tu dobu bylo jasné, že si na opavský atletický stadion najde cestu poměrně slušné množství lidí, kterých do vrat areálu proudily doslova desítky. „Jedná se o dvanáctý ročník závodu, který je pořádán především pro veřejnost. Největší zájem o tuto akci je mezi nejmenšími dětmi, a proto se dá říci, že akce je dělána právě pro ně,“ řekl k vlastnímu závodu jeho pořadatel Miroslav Mařádek a pokračoval: „V minulých ročnících se akce zúčastnilo na tři stovky přímých účastníků z řad rodičů a vlastních zájemců o běh. Tuto skupinu tvoří většinou právě děti.“

Závod je v Opavě a jejím okolí velmi populární a to také proto, že jeho minulé ročníky pomohly propagovat známé tváře českého sportu. Do Opavy zavítali například desetibojař a držitel světového rekordu Roman Šebrle nebo běžkyně Táňa Kocembová. Ze známých tváří regionu pak byli na Tyršově stadionu vidět například basketbalisté Petr Czudek, který nyní bojuje v dresu Prostějova, a nymburský Ladislav Sokolovský, který je zároveň kapitánem české reprezentace.

Vlastní rozběhy byly rozděleny podle věkových kategorií. Jako první absolvovali své rozběhy dívky do 8 let, které běžely na trati dlouhé 40 metrů. Nejrychlejší závodnicí a absolutní vítězkou se stala Petra Králová. „Běželo se mi dobře. Porazit ostatní děvčata nebylo zase až tak těžké, ale mohla jsem být ještě rychlejší. Příští rok se doufám závodu zúčastním znova,“ chrlila ze sebe v cíli spokojená vítězka. Ta obdržela, stejně jako ostatní závodníci, věcné ceny od sponzorů akce a sladkou odměnu navíc v podobě dortu.

Na trať poté vyběhli stejně staří chlapci. Závod vyhrál Adam Robenek s utěšeným náskokem před ostatními běžci. „Nebylo zase tak těžké vyhrát. Jen jeden z kluků se mi připletl do dráhy, čímž mi můj běh trochu zkazil. Ale bylo to dobré a s výsledkem jsem spokojen,“ vyprávěl po doběhnutí do cíle Adam Robenek. Mezi děvčaty byla v kategorii do desíti let nejrychlejší Natálie Janýšková, která mezi soupeřkami nenašla výraznější konkurentku. „Byl to super závod. Moc se mi tu líbilo a jsem ráda, že jsem vyhrála. Mohla jsem běžet ještě rychleji. Příští rok se běhu zúčastním znova,“ vyprávěla nadšeně po vyhlášení vítězů Natálie. Mezi chlapci ve stejné kategorii byl nejrychlejším chlapcem Opavska Martin Pavlík, který se po závodě svěřil: „Nebylo jednoduché dnes vyhrát. Také ostatní kluci byli hodně rychlí a dobří a vyhrál jsem jen o kousek. Příští rok se akce opět zúčastním.“

V kategorii do dvanácti let se stala mezi dívkami vítězkou Linda Kukolová. Mezi stejně starými chlapci pak kraloval David Tesař. Zatímco pořadatelé závodu předávali vítězům této věkové kategorie ceny, na závodišti se již schylovalo k závodu těch nejmenších běžců. Právě toto klání vzbudilo mezi přítomnými největší pozdvižení. Závodu v kategorii dívek do dvou let přihlížely doslova davy lidí. Celkovou vítězkou běhu se stala Adéla Cihelková. Závodu se zúčastnila také dcera fotbalového brankáře Baníku Ostrava Petra Vaška.

Mezi chlapci zvítězil za obrovského povzbuzování všech přítomných Patrik Plaček. V jednom z rozběhu se vydal na trať také malý Pavlík, syn opavského basketbalisty Petra Czudka, který v těch chvílích bojoval ve finále nejvyšší basketbalové soutěže. Závod přinesl nejen velké množství úsměvů malých ratolestí, ale také slziček.

Mezi chlapci v kategorii do čtyř let kraloval Tomáš Černý, mezi dívkami pak Vanda Brunová. Nejrychlejší Opavankou v kategorii do šesti let byla Michaela Jurčeková a mezi stejně starými chlapci Jan Neugebauer. Pak již přišla na řadu starší děvčata. V kategorii do 14 let zvítězila Nikola Tesařová. Mezi stejně starými chlapci Adam Raus. V kategorii do šestnácti let byli vítězi Barbora Rohanová a Marek Čarný.

Poté se již na trati představila také jediná žena Markéta Veverková a na závěr přišla na řadu kategorie od 18 do 100 let. V ní zvítězil opavský sprinter Petr Vaněk. „Je to pro mne spíše trénink než nějaká akce. Chybí zde konkurence, což je škoda,“ podotkl po závodě Vaněk. Na závěr ještě dodejme, že nejstaršímu závodníkovi v tomto rozběhu, Milanu Ejemovi, bylo 74 let. Celkově navštívilo včetně rodičů a závodníků běžecké klání na 500 návštěvníků. „Byla to perfektní akce. Jsem spokojen s účastí, která mne poněkud zaskočila. Je to příslibem do dalších ročníků závodu,“ hodnotil celou akci Mařádek.