Hlasování se zhostí osmatřicet sportovních odborníků, ti budou vybírat z osmnácti jednotlivců, jedenácti kolektivů, čtrnácti juniorů a pěti zdravotně postižených. „Uzávěrka hlasování je desátého ledna,“ potvrdil tajemník OS ČSTV v Opavě Ladislav Kreisel, který má anketu na starosti.

Novinkou bude kategorie krajánek, v ní se budou hodnotit výkony opavských sportovců působících v jiných klubech. Oceněna může být i sportovní událost roku 2011, tady je jasným favoritem Mistrovství světa juniorů v kanoistice, které se na Opavsku jelo koncem července.

Po slavnostním vyhlášení čeká na všechny tradiční sportovní ples v hotelu Koruna.

„Mezi jednotlivci dospělými a družstvy si opravdu netroufám tipovat. Chybí vyložený favorit. Tentokrát bude rozhodovat pár bodů,“ řekl k možným vítězům Ladislav Kreisel. Slavnostní večer bude moderovat osvědčená dvojice Monika Žídková Radek Šilhán, návštevníci divadla se navíc mohou těšit například na vystoupení Olgy Lounové nebo Bohuše Matuše.

Deník, jako mediální partner ankety, vypsal také svou cenu: Sportovní hvězdu deníku. O ní rozhodnou čtenáři formou hlasování pomocí kupónu, který bude v novinách vycházet. Hlasování bude probíhat i na internetové stránce www.opavsky.denik.cz. Hlasování čtenářů končí 15. února.

Slavnostní vyhlášení ankety proběhne 24. února ve Slezském divadle v Opavě, začátkem v 19 hodin. Vstupenky je si možno rezervovat na OS ČSTV v Opavě.

Roman Brhel

Nejlepší sportovci ze všech krajů opět v televizi!

Rok od roku se anketa posouvá kvalitativně výš. Jinak tomu není ani letos, kdy se vyhlašuje 48 okresních a sedm krajských kol. Všechna krajská vyhlášení pak diváci uvidí na sportovním kanálu ČT4.

Devátého prosince začal v Prostějově už 14. ročník tradiční ankety Deníku, ČSTV a produkční agentury ČOK CZ Nejúspěšnější sportovec roku. Jako každý rok chceme společnými silami najít, odhalit a hlavně před veřejností ocenit všechny sportovce, pro které byl a vlastně stále ještě je rok 2011 sportovně úspěšný.

Co se týká prezentace, velmi důležitým faktorem je, že se organizátorům, stejně jako loni, podařilo zajistit podporu sportovního kanálu ČT4. Diváci tak uvidí slavnostní dekorování vítězů ze všech krajů České republiky.

„Opět půjde o zhruba dvacetiminutové záznamy, ve kterých bude vždy shrnuto to nejpodstatnější z celého galavečera. Z jednotlivých krajů budeme vysílat buď krajské kolo ankety, nebo jedno vybrané okresní,“ nastínil plán vysílání ředitel produkční agentury ČOK CZ Roman Šimon.

Přestože jeden ze stěžejních partnerů ankety, ČSTV, má takřka existenční starosti, podařilo se organizátorům nasmlouvat i některé další okresy (Beroun, Benešov, Nymburk, Karviná, Rychnov nad Kněžnou) a už tak největší anketu mezi sportovci ještě rozšířili.

Struktura slavnostních vyhlášení zůstane prakticky stejná jako v minulých letech, což je dáno i skladbou oceněných sportovců. „Přestože víme, že většina světových anket má jako jednoznačně nejprestižnější kategorii dospělých, nechceme upozadit ani ostatní kategorie, i vzhledem k tomu, že v některých okresech prakticky neexistuje vrcholový sport a nejlepších výsledků dosahují právě mládežníci nebo veteráni,“ potvrdil Šimon, že se znovu dostane na široké spektrum oceněných sportovců. „Navíc pro talenty je to možnost potkat se na jevišti s takovými vzory jako Lukáš Bauer, Barbora Špotáková nebo Martina Sáblíková,“ dodává Šimon.

Určité změny doznal oproti minulým rokům program. Stejná zůstává pozice moderátora, kde se ve většině měst představí prověřený Radek Šilhan a zkušený komentátor Eurosportu Ondřej Krátoška. V rámci okresních kol zazpívají Bohuš Matuš, Olga Lounová i autorka oficiální skladby ankety Monika Agrebi a představí se i vítězové letních kol soutěže Šance pro talent.

Pořadatelé věří, že prestiž ankety ve spojení s kvalitně zorganizovaným galavečerem opět zajistí plné sály. Slavnostní vyhlášení se již na mnoha místech stalo jednou z nejprestižnějších akcí regionu, což dokazuje účast špičkových osobností z řad sportovců současnosti, ale i minulosti, politických špiček regionů, starostů, primátorů a hejtmanů. Nezřídka na vyhlášení zavítají poslanci parlamentu a senátoři.

„Z toho mám obrovskou radost. Bez jejich podpory bychom anketu nikdy nedostali na takovou společenskou úroveň. Jejich záštita, podpora krajů i měst nám dává jistotu, že anketa je v regionech vítána a díky tomu vždy hledáme v každém městě adekvátní místo pro galavečer, nejčastěji divadlo,“ pochvaluje si Šimon spolupráci se státní správou.

Díky Deníku budete stále ve hře i vy, čtenáři. Jednak se budete moci prostřednictvím ankety přímo zúčastnit volby sportovní hvězdy a budou vám rovněž průběžně předkládány nominace společně s výsledky sportovců. Budou vám představeni partneři, bez kterých by se anketa neobešla, a pochopitelně budete vždy včas informováni, kdy a kde se jednotlivá vyhlášení konají. Nezapomeňte, že vstup na slavnostní vyhlášení je všude volný a vstupenky budou k mání v redakcích Deníku.

Veškeré informace a termínovou listinu najdete na: www.nejuspesnejsisportovecroku.cz.