Se Slovanem hrála P.E.M.A. od počátku vyrovnaně. Obě strany si vyměnily pár šancí na úvod. Pak ale začali mít Opavští navrch. Vytvořili si několik brankových příležitostí, ale koncovka pokulhávala, což, jak se později ukázalo, byl průvodní jev celé hry.

A tak se radoval soupeř. Hráči Opavy nepokryli přihrávku z křídla, havířovský centr pak prostřelil chumel čtyř hráčů a míček skončil v síti. Za minutu se totožná situace opakovala. A bohužel se stejným gólovým výsledkem.

Ke konci první části pak hrála Opava přesilovku. Nejdříve klasickou, pak i čtyři na tři, ale ani tak se brankově nedařilo. V prostřední třetině si P.E.M.A. vytvořila převahu, také díky dvěma přesilovým hrám. Asi největší příležitosti spálil Halámek. Třikrát šel sám na brankáře, ale nikdy nezamířil přesně. Havířovští hrozili z brejků a střelami ze střední vzdálenosti, ale taky neměli úspěch.

Góly začaly padat až po druhé přestávce. Hned v úvodu závěrečné třetiny nevyužili Opavští už pátou přesilovku, a tak se ke slovu znova dostal protivník. V páté minutě hrál přesilovku on. Dělovka havířovského obránce prosvištěla spletí bránících hráčů, zazvonila o břevno a zastavila se až v síťce.

Florbalisté P.E.M.Y. se znova vrhli do útoku, znova hráli přesilovku a na jejím konci se konečně trefil Růžička. Slovan se stáhl ještě více do obrany, zabetonoval prostor kolem svého brankoviště a vyrážel do protiútoků. Minutu a půl před koncem vstřelila Opava kontaktní gól, když se radoval do té doby zahazovač šancí Halámek.

I když v samém závěru ještě P.E.M.A. vyvinula obrovský tlak, vyrovnat se jí už nepodařilo, prohrála 2:3. „Měli jsme neuvěřitelné množství šancí, přesto jsme se poprvé trefili až pět minut před koncem, to se nemůže stávat. Zahazovali jsme stoprocentní gólovou příležitost.

Navíc jsme párkrát špatně pokryli hráče soupeře a z toho padaly góly do naší branky. Všechny prošly přes bránící hráče, náš gólman měl pokaždé zakrytý výhled,“ posteskl si kapitán Lukáš Růžička.

SK P.E.M.A. Opava - Slovan Havířov 2:3 (0:2, 0:0, 2:1)
Branky a asistence Opavy: Růžička (Solný), Halámek (Dzierža)

Drama se šťastným koncem pro Opavu

S o to větší vervou se Opavští vrhli do zápasu s ostravskými BiX. Vyrovnané utkání plné zvratů nabídlo asi to nejlepší, co může třetí liga nabídnout. Kombinační hru ve velkém tempu, osobní souboje i brankové příležitosti na obou stranách.

Až do osmé minuty kralovali nad útočníky brankáři. Těsně před jejím vypršením se jako první radovali z gólu Ostravané. Pak začali Opavu mírně přehrávat, hlavně rychlým přechodem do útoku. Dařilo se jim přečíslovat opavskou obranu a vytvářet si další brankové příležitosti, naštěstí pro P.E.M.U. bez úspěchu.

Tento vývoj pokračoval i ve druhé třetině. Když už se zdálo, že střelecká nemohoucnost Slezanů bude pokračovat, trefil se v osmé minutě do černého Dzierža. Za tři minuty pak šla Opava do vedení. Solný prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Radost ale trvala jen sto dvacet vteřin. Hráči Ostravy vytěžili z brejku vyrovnávací branku.

A aby toho nebylo málo, jen o chvilku později dorážkou vyražené střely získali opět náskok. Hned v první minutě poslední části si vzal slovo Růžička. Podle hesla když nevíš, co s míčkem, vystřel a dej gól, se vytočil kolem beka soupeře a vyrovnal na 3:3.

Vyrovnala se i hra. Šance se střídaly na obou stranách. Když začala P.E.M.A. získávat mírně navrch, zchladila jí čtvrtá ostravská branka. Znovu brejk, tentokrát dva na jednoho, a na střelce zívala prázdná opavská klec. Ostravští se tímto gólem uklidnili, naopak do opavské hry se pomalu ale jistě vkrádala křeč.

Minutu a půl před koncem se P.E.M.A. odhodlala k power play a výsledek se dostavil.

První útok vyšachoval obranu BiX a Pavel Salamon vyrovnal. V tu chvíli by oba týmy braly remízu všemi deseti, ale štěstí se nakonec přiklonilo na stranu Opavy. Solný našel před brankou protivníka volného Salamona, pro toho už nebyl problém trefit odkrytou branku. To rozpoutalo obrovskou opavskou radost. Její hráči už si vedení uhlídali a stali se první celkem, který dokázal v této sezoně ostravské BiX porazit, a to 5:4.

„Paráda, krásný zápas, od první do poslední minuty vyrovnaný, bojovalo se o každý míček. Hodně nás podržel gólman. Konečně jsme protrhli střeleckou mizérii. Remíza by asi byla spravedlivá. Na konci se nám podařilo využít hru bez brankáře a v závěru jsme byli šťastnější. Ale to ke sportu patří. A někdo už tu Ostravu musel porazit,“ hodnotil utkání s úsměvem Lukáš Růžička.

SK P.E.M.A. Opava - FBC Ostrava B 5:4 (0:1, 2:2,3:1)
Branky a asistence Opavy: Salamon 2 (Halámek, Solný), Dzierža (Novák), Solný (Salamon), Růžička (Novák)
Opava: Habram (SFK), Černín (BiX) – Janovský, Solný, Gavenda, Mazur – Salamon, Dzierža, Halámek, Růžička, Hrabec, Novák

Pavel Habram