„Na pátečním tréninku uklouzl a celou svou váhou padl na kotník, má ho zlomený,“ rozhodil bezradně rukama trenér Demar. Vedle Plichty tak přišel o druhého hráče, s kterým počítal pro základní sestavu.

„Je to hrůza. Nějak se nám lepí smůla na paty. Člověk si nemůže nic pochválit, hned se něco pokazí,“ volil ještě slušná slova opavský trenér. Cerhovo zranění zapříčinilo, že Slezané zrušili účast na mezinárodním turnaji na Slovensku. „Bez střeďáků nemělo smysl nikam jezdit,“ konstatoval rezignovaně Demar.

Opavský tým provázely trable se zraněnými hráči již minulou sezonu. „Asi jsme tím prokletí. Jinak si to nedokáži vysvětlit,“ kroutil bezradně hlavou opavský kouč. Od zkušeného Cerhy i smečaře Plichty si hodně sliboval, nyní dostaly jeho plány velké trhliny.

„Cerha s Rybníčkem šli příkladem v tréninku, bylo z nich cítit odhodlání napravit loňskou zpackanou sezonu,“ pokračoval trenér. Na jak dlouho bude Jiří Cerha mimo hru, si Demar netroufne říci. „Nejsem doktor, více nám napoví až vyšetření, která Jirku čekají během tohoto týdne. Jasné ale je, že začátek sezony nestihne,“ ví už teď opavský lodivod.

„Někteří mluví o dvou, jiní až o šesti měsících.“ Vedení klubu tak musí stávající prekérní situaci co nejrychleji řešit, a to angažováním nového hráče, alespoň do doby, než se dá zkušený blokař dohromady. „Je jasné, že někdo přijít musí. Nemůžeme si dovolit jít do sezony s úzkým kádrem. Něco již rozjednáno máme, prozrazovat ale konkrétní jména nechci,“ uvedl Martin Demar.

Možnost, že by se on sám osobně vrátil na palubovku, rezolutně zavrhl. „Jednou jsem hráčskou kariéru pověsil na hřebík a na tomhle rozhodnutí již nic měnit nehodlám,“ utnul spekulace o návratu na palubovku. V nadcházejícím týdnu se opavská eskadra přesune do haly, hlavní kondiční část mají totiž hráči za sebou.

„V pondělí dopoledne jsme začali posilovnou, poté začneme pracovat již s míčem. Kondiční část nám až na poslední den vyšla dobře,“ uzavřel trenér Demar.