Na turnaj se sjelo přes 700 judistů a judistek z České republiky, Slovenska, Polska. V sobotu si z Opavských nejlépe vedl Adam Sieber, který zvítězil ve čtyřech utkáních a pouze jedenkrát prohrál. Jediný, na kterého nestačil, byl závodník z Polska, který jej zastavil před branami finále.

„O třetí místo si však už zase vedl bezchybně a krásným chvatem sumi gaeshi vybojoval bronz,“ uvedl trenér Ondřej Libo. Druhou sobotní medailistkou Opavy byla Daniela Killnarová, jež si z Ostravy odvezla stejně cenný kov, jako Sieber.

Neděle patřila dorostencům a juniorům. Ti bojovali nejen o cenné kovy a body do ranking listu, ale také o účast v reprezentačním teamu. Z výsledků Ostravské Grand Prix a o čtrnáct dnů pozdějšího mezinárodního turnaje v Rakouském Vocklabruku budou sestavovat reprezentační trenéři nový team pro rok 2011.

Z Opavských judistek si nejlépe vedla Sabina Kurková, která se probojovala až do finálových bloků, kde v boji o třetí místo prohrála s polskou judistkou na ippon. „Dalším naším želízkem byl Jan Petzuch, který se stejně jako Kurková probojoval do finálových bloků. Ani on však nezvládl boj o třetí místo a bronzovou medaili musel přenechat polskému judistovi,“ řekl trenér Ondřej Libo a pokračofval:

„Jeho váhová kategorie byla již tradičně nejkvalitněji obsazena. Dominantní postavení polských judistů na tomto turnaji předvedli právě v Honzově kategori.“ Na prvních šesti příčkách se umístilo pět polských judistů. Z Čechů byl Petzuch jediný, který se mezi ně dokázal vměstnat.

„Posledním opavským judistou, který v Ostravě startoval, byl Nicolas Reineke, který ve své váhové kategorii do 73 kg obsadil stříbrnou příčku,“ komentoval vystoupení svěřence Libo. Jediným soupeřem, kterému Nicolas nestačil, byl až ve finále opět polský borec.

„Pokud by si svou dobrou formu odvezl i do Rakouského Vocklabruku, mohl by pomalu našívat reprezentačního lvíčka na kimono,“ řekl pyšně trenér.