Amatérské zápasy v boxu, K1 anebo MMA a k tomu navrch dva profi boxerské duely. Takové menu se servírovalo v rámci Noci bojovníků. Několik želízek v ohni měl také pořádající oddíl Thai Box Rivals Opava. Ti se neztratili v celorepublikové konkurenci.

Do slezské metropole se totiž nesjeli pouze závodníci z Moravy nebo Slezska, ale třeba i z Plzně nebo Prahy. Do role moderátora byl opět postaven Robert Rosenberg, který se dříve proslavil v porno průmyslu.

„S Robertem se znám velice dobře a spolupracujeme tři roky. Je to člověk, co za svou minulostí udělal tlustou čáru, otevřel si gym a trénuje boxery. Málokdo u nás má o boxu takové vědomosti jako on, navíc sám stále aktivně bojuje. Skvěle umí i moderovat, takže to pro nás byla jasná volba,“ uvedl jeden z předsedů opavských Rivalů Petr Glovčík z Horního Benešova.

Klub vede společně s Vladimírem Zamazalem, jenž se na organizaci Noci bojovníku také vydatně podílel.

Členové pořádajícího oddílu nezklamali. Talentovaná boxerka Melanie Paniková si v kategorii do 55 kilo poradila s aktuální republikovou šampionkou Natálií Trkalovou z Poděbrad. Dařilo se i Tadeáši Wittasskovi nebo Robertu Grundzovi, jenž zaskakoval za zraněného kolegu Tomáše Godulu. Narazil na Rosenbergova svěřence Matěje Kartmana a nakonec zvítězil.

„Troufnu si říct, že to byl jeden z nejhezčích a nejvyrovnanějších zápasů,“ vysvětloval Petr Glovčík.

V utkání K1 si opavský Michal Vachutka poradil s Adamem Borovcem a další boxer z Opavy Matěj Sidunov knokautoval Michala Drábka. K zápasu se přitom postavil po dvou letech. Zaujaly rovněž zápasy krnovských borců – vítězného boxera Zdeňka Pavlíka a Nikolase Grigoriadise, jenž v MMA prohrál s Jiřím Juřičkou.

Profi boxerská klání skončila velice rychle. Jaroslav Kubíček nejdříve zdolal Romana Horvátha a v možná nejočekávanějším duelu večera Daniel Vencl z ringu rychle vyprovodil Rudolfa Murka. Prvně jmenovaný potřeboval body do žebříčku a musel vyhrát.

V prvním kole soupeři zlomil nos a do druhého tak Murko už nenastoupil. Vencl svým výkonem potvrdil, že v tuzemském boxu momentálně patří k těm úplně nejlepším.