Naopak domácí prahnou po výhře a přerušení třízápasové série porážek. Domácí se v případě vítězství vyšvihnou na 7. místo tabulky a pomoci by jim k tomu měl pivot Jakub Blažek, který se během vánočních svátků bleskově přesunul z Liberce právě do Opavy, kde ještě před dvěma lety působil.

Kvalitního podkošového hráče si mnozí fanoušci vybaví v souvislosti se střeleckou kanonádou, kterou zavalil Poděbrady, kterým nastřílel nevídaných osmatřicet bodů. Opava má na Středočechy spadeno. Má jim co vracet. V úvodním letošním duelu totiž svěřenci trenéra Davida Klapetka prohráli v Kolíně o sedmnáct bodů.

(rob)

Pivot Jakub Blažek se vrací do Opavy

Basketbalisté Opavy získali před koncem kalendářního roku velmi cennou posilu. Z Liberce se do Slezska vrací pivot Jakub Blažek, který na sever Čech zamířil právě z Opavy. Nováčkovi nejvyšší soutěže by měl výrazně pomoci především při hře pod oběma koši, která byla obzvláště v posledních zápasech jistou slabinou Klapetkova výběru. Opava tak zbrojí před rozhodující fází letošního soutěžního ročníku, která rozhodne o postupu do vyřazovací části.

Jak došlo k tomu, že se z Liberce vracíte zpět do Opavy?

Celé se to seběhlo doslova bleskově. Tři nebo čtyři dny zpátky mi volal manažer Dušan Štěnička, že by omě měla Opava zájem a že s Libercem je dohodnuta na podmínkách mého přesunu. Bylo na mně, abych si to nechal projít hlavou a rozmyslel se. Vše nabralo poté rychlý spád a já jsem zpět v Opavě.

Jak váš minulý zaměstnavatel, tak váš současný klub balancuje na hraně play off. Bylo rozhodování složité?

O přemýšlení to příliš nebylo. Řekl bych to tak, že mi ani nezbylo nic moc jiného, než se do Opavy vrátit. Jak Liberec, tak Opava jsou vyrovnané a na téměř totožné pozici. Co se Opavy týká, je postup do vyřazovacích bojů myslím reálný.

Pocházíte z Krnova. Byl pro vás lákadlem také fakt, že to z Opavy budete mít kousek domů k rodině?

Určitě to pro mě bylo hodně důležité. Znám dobře místní prostředí a také kluky, kteří zde hrají. Vím moc dobře, do čeho jdu. Od vidění znám všechny hráče. S některými jsem se do kontaktu dostal poprvé, ale myslím, že nebude problém.

Bavil jste se před svým příchodem do Slezska s některým ze svých staronových spoluhráčů?

Vše se seběhlo tak rychle, že jsem ani s nikým o této věci neměl možnost mluvit. Myslím, že kluci byli docela překvapeni, když jsem se objevil v opavské hale.

Sledoval jste také po svém odchodu z Opavy její výsledky?

Jistě, výsledky jsem také po svém odchodu sledoval. Loni jsem s napětím čekal, jak dopadne její boj o postup, a několik zápasů vyřazovací části jsem dokonce osobně navštívil. Letos jsem spíše koukal na její výsledky na internetu. Opava začala dobře a dosáhla několika promě překvapivých výsledků. Nynější mírný útlum nemohu hodnotit, protože zmíněná utkání jsem neviděl a v Opavě jsem teprve chvilku. Proto se k tomu nechci ani vyjadřovat.

Jaké byste vytyčil cíle pro další zápasy?

Každopádně musíme přidat nějaké výhry a probojovat se do play off. V možnostech týmu to dle mého názoru je.

(sel)