To, co se dělo v nymburské hale mezi 11. a 18. minutou, nelze nazvat jinak než totálním basketbalovým masakrem. Domácí basketbalisté dokázali tento úsek hry vyhrát 33:1!!! Dalo by se říct, že poté už se zápas dohrával jen z povinnosti.

Domácím konečně začala fungovat jejich obávaná obrana a hosté v útoku zakončovali z nepřipravených pozic. „Dnes jsme ukázali, co v nás je, zlepšili jsme hru v obraně s tím, že jsme si dokázali vypomáhat, pro tým pracovalo všech pět hráčů, což je důležité.“ řekl k utkání domácí pivot Radek Nečas.

Nymburští trenéři prostřídávali všechny hráče a mohli tak šetřit hodně vytěžované opory pro nadcházející eurocupové utkání, které odehrají v úterý v Černé Hoře s domácí Podgoricou.

Toho dokázali využít Slezané a po zbytek zápasu byli Nymburským rovnocenným soupeřem. „Nedokázali jsme udržet koncentraci po celých čtyřicet minut, ale to se v utkání, ve kterém vedete už o 35 bodů, stává. Pro nás je nyní důležitý zápas v Podgorici, tam musíme ukázat naši zlepšenou obranu a spolupráci všech hráčů po celé utkání.“ uzavřel hodnocení Nečas.

Katzurin: V prvním poločase jsme měli vynikající obranu

„Zvolil jsem tentokrát jinou základní pětku než obvykle a vybral jsem Radka Nečase a Pavla Slezáka, kteří jsou dobří v obraně, oni nezklamali a podali vynikající výkon.“ řekl trenér domácích basketbalistů Muli Katzurin. Hodnotit druhý poločas se mu příliš nechtělo a tak pouze dodal: „Druhý poločas už byl z naší strany výrazně jiný.“

Hostující trenér David Klapetek byl rád, že si jeho svěřenci mohli vyzkoušet důraznou obranu Nymburka, na kterou je o trénincích připravoval. „Nejsme tak vyspělí, abychom mohli Nymburku konkurovat celých 40 minut. Rozhodla druhá čtvrtina, kdy jsme udělali obrovské množství ztrát.“ řekl k utkání.

„Ale odjíždíme z Nymburka spokojeni, dovolili jsme domácím 91 bodů, což je pro nás slušné. Zahráli si všichni hráči a odměnou za jejich zlepšenou hru v útoku bylo vítězství ve druhém poločase.“ dodal nakonec spokojený opavský lodivod.

Petr Krejčík

Nymburk – Opava 91:60 (16:12, 54:20, 75:42)

Nejvíce bodů:
Benda 18, Sokolovský 16, Gray a Nečas po 12, Slezák 11 – Blažek 16, Pumprla 14, Hrubý 12. Rozhodčí: V. Lukeš, Kučera, Hartig.
Trestné hody:
23/16 – 29/22. Fauly: 27:23. Trojky: 11:4. Diváci: 500