Těsné vítězství 81:79 uhájili Středočeši vteřinu před koncem. Slezané opět nebyli kompletní. Do hry se sice vrátil Bujnoch, ale k Zbránkovi s Dragounem se na marodku přidal kapitán Šiřina.

Celý zápas se nesl ve vyrovnaném duchu. Opava si mohla sáhnout na vítězství. Škoda jen, že Kouřilova akce neskončila v samotném závěru košem. „Očekával jsem těžký zápas. Na opavském kurtu se hraje vždy těžce, a to ať už jsou domácí kompletní, či ne,“ řekl po utkání trenér Nymburku Oren Amiel. „Do naší hry se promítlo reprezentační okno, ve kterém jsme měli půl týmu pryč,“ doplnil hostující stratég. „Vítězství se počítá, ale dostali jsme slušnou lekci. Musíme se stále zlepšovat a pracovat na naší hře,“ podotkl Amiel.

„Utkání se mi těžké hodnotí. Měli jsme velkou šanci Nymburk porazit, tohle se už dlouho nebude opakovat,“ smutnil kouč Opavy Petr Czudek. „Můžeme si říkat, že hrajeme sympaticky, ale to nám výhru nepřinese. Měli jsme nabídnutou šanci využít a trochu si v tabulce pomoci. Osmička se nám vzdaluje. Rozhodly útočné doskoky a také to, že nás Lawrence obcházel jako popelnice,“ poznamenal zklamaný trenér opavského výběru.

Hlasy trenérů | Video: Ondřej Ludvík

Koučova slova doplnil pivot Martin Gniadek: „Jsme smutní. Prohráli jsme sice o dva body, ale je to stejně, jako bychom padli o třicet. Škoda toho závěru, střele Radovana Kouřila chyběl malý kousek.“

Martin Gniadek | Video: Ondřej Ludvík

BK Opava – Nymburk 79:81 (19:22, 41:43, 60:59)
Body: Klečka 23, Gniadek, Švandrlík po 13, Kouřil 12, Kvapil 11, Bujnoch 3, Jurečka, Slavík po 2 - Lawrence 22, Bohačík 12, Peterka, Vyoral po10, Wright 9, Benda, Kříž po 4, Myers, Pumprla po 3, Cosey, Davis po 2. Rozhodčí: Matějek, Kurz, Kapaňa. TH: 15/11:11/8. Trojky: 10:9. Doskoky: 36:46. Fauly:17:17. Diváci: 540.