Zápas v pekelně atmosféře otevřel trojkou Berisha, který byl  v úvodu při střelecké chuti. Středočeši pálil ze všech pozic a po necelých třech minutách vedli 16:7. Stejně jako v pondělí jim vycházel a střelba z dálky. Berishu napodobil Peterka.  Domácím se nedařilo střelecky. Postupně neuspěli, jak Bujnoch, tak po něm ani Klečka. Na druhé straně dával Kříž střelou z perimetru na 21:9. Nakonec domácí nabrali čtrnáctibodové manko, když další trojku vykouzlil s klaksonem Hruban.

2. finále play off NBL Opava - Nymburk

Favorit dominoval i ve druhé desetiminutovce. Czudkův výběr měl problém zakončit a náskok Nymburka narůstal, a když dali domácí trojku Jurečkou, přišla dvojnásobná odpověď a bylo rozhodnuto.

Opava zažila pravý basketbalový svátek. Už hodinu před zápasem byla hala téměř plná a tribuny zavalila žlutá lavina. „Neskutečné, Opava je sportovním městem, tak to má být. V pátek bude to samé na fotbale. Konečně jsme zase úspěšní na všech frontách,“ podotkl fanoušek obou sportů Jan Pitřík.

2. finále play off NBL Opava - Nymburk

V samotném utkání bylo poměrně brzy rozhodnuto. Favoritovi stačilo deset minut, aby položil základ k zisku patnáctého titulu v řadě. „Opavští kluci to neunesli psychicky. Bylo vidět, že pekelná atmosféra jim svazovala ruce i nohy. V Nymburku hráli odvážněji, úplně jinak,“ okomentovala dění na palubovce jedna z velkých basketbalových postav Ladislav Sokolovský. Hráč, jenž má ve sbírce jedenáct mistrovských titulů, které sbíral jak s Nymburkem, tak Opavou. „Tuhle atmosféru mohou všichni Opavě závidět,“ dodal jedním dechem. 

Těsně před poločasem se blýskli opavští fanoušci, kteří rozvinuli choreo, ve kterém symbolizovali poděkování Jakubu Blažkovi, jenž před sezonou s vrcholovým basketbalem skončil. „Jsem dojatý. Člověka to zahřeje, když mu tleská vyprodaná hala,“ svěřil se bývalý kapitán BK Opava.

I když Opava jasně pohrávala, fanoušci se bavili. Halou se linuly mexické vlny a téměř tři tisícovky diváků skandovalo: „Pro nás jste mistři.“

„Druhé místo je skvělé. Jen mě mrzí, že jsme nebyli dnes Nymburku více konkurenceschopní. Usmažili jsme se ve žlutém pekle,“ řekl bezprostředně po zápase opavský kouč Petr Czudek, který se může pyšnit titulem pro nejlepšího trenéra sezony. „Byl to můj poslední zápas za Opavu. Chtěl jsem si ho užít. Nervózní jsem rozhodně nebyl,“ poznamenal domácí křídelník Kryštof Vlček, jenž bude od nové sezony asistentem trenéra Petra Czudka.  

BK Opava – ČEZ Basketball Nymbruk 73:114 (20:34, 40:61, 56:89)

Body: Bujnoch 13, Klečka, Gniadek po 11, Jurečka, Kvapil, Dragoun po 7, Kouřil, Vlček po 5, Bukovjan 4, Šiřina 3 – Kříž 17, Hruban 16, Berisha 15, Pumprla, Barac po 14, Peterka 12, Bohačik 9, Davis 6, Ray 5, Kolář, Lawrence, Vyoral po 2. Rozhodčí: Matějek – Hošek, Baloun. Trojky: 9/36:9/24. TH: 10/22:17/26. Doskoky: 37:49. Fauly: 23:20. Diváci: 3005. Konečný stav série: 0:2.