Na opavské porážce se podepsal špatný vstup do utkání. „Až moc jsme chtěli postoupit, což od úvodu svazovalo ruce,“ přiznal trenér opavského béčka Petr Czudek. Po přestávce se domácí probrali a po trojce Strniska to bylo už jen o sedm bodů a Opava dále stahovala náskok soupeře.

Za stavu 55:57 ještě kapitán domácích Radek Filip zahodil šanci na vyrovnání, o chvíli později ale po trestných hodech Cveka domácí přece jen otočili – 60:59. Jenže Severočeši se dokázali zvednout. V závěrečných minutách vedli, naopak od Opavských se odvrátilo štěstí. V závěru už to bylo o štěstí, kdyby se podařil poslední nájezd Radima Klečky, mohli jsme jít do prodloužení. Tříbodový pokus Strniska obroučkou také nepropadl, takže postupuje soupeř.

Takový už je basket, dneska jsme si asi nezasloužili vyhrát,“ komentoval opavský trenér Petr Czudek vyřazení svého týmu.

BK Opava - Ústí nad Labem 73:75

Body Opavy: Vaňák 14, Klečka 13, Cvek 13, Strnisko 8, Hutňan 8, Binar 5, Dominik Ihring 4, Filip 3, Michal Ihring 2, Kuffa 2. Fauly: 18:22. TH: 26/19:22/16. Diváci: 264

Radim Kramný se do Opavy těšil

Opavský odchovanec, vytáhlý pivot Radim Kramný nyní patří do sestavy prvoligového Ústí nad Labem. A právě Severočeši byli soupeřem opavské rezervy v Českém poháru. Radim se tak vrátil na svou rodnou palubovku a slavil úspěch. Do závěrečného finále postoupil jeho tým.

„Po dlouhé cestě nás čekal těžký zápas. Podařilo se nám vyhrát, takže můžeme být spokojeni,“ zamyslel se Radim Kramný a pokračoval: „První poločas nám vyšel na výbornou, pak jsme se uspokojili a vše si zkomplikovali. Vyhráli jsme o dva body, ale i to se počítá.“

Trenér Ústí Dominik Feštr poháru nepřikládal takovou pozornost jako ligovému měření sil. Přesto se jeho hráči po postupu upřímně radovali. „Trenér na palubovce točil všechny hráče, osahali jsme si prostředí a víme, co se dá od Opavy zítra čekat. Poháru jsme nevěnovali takovou váhu, kdo by ale nebyl rád, kdyby postoupil,“ uvedl Kramný, který se do svého rodného města těšil:

„Do Opavy jsem se těšil, hrál jsem dnes hodně, za což jsem rád. Důležité je, že jsme vyhráli. Navíc se přišla podívat i rodina, takže můžu být spokojený.“ Utkání bylo po celou dobu vyhecované, jeden moment však postavil na nohy celou lavičku hostí: „Zasmečoval jsem, otočil se a běžel zpátky do obrany. Nevím, co rozhodčí písknul, ale nic, co by bylo na technickou chybu, jsem neudělal,“ kroutil po zápase hlavou nad výrokem rozhodčího Kramný a dodal:

„Důležité je, že jsme vyhráli, na technickou chybu si za pár dnů už nikdo nevzpomene.“ Radim Kramný v Opavě začínal, za pár let se ale kádr natolik obměnil, že se z prvního celku lépe zná pouze s Michalem Čarneckým. „V prvním celku zůstal akorát Čarda, znám se z ligy i s Martinem Vaňákem. Spíše jsem byl v kontaktu s kluky z rezervy, se kterými jsem byl po zápase v Ústí na pivo,“ uvedl vytáhlý pivot, který kromě basketbalu vede jeden obchod:

„V Ústí nad Labem jsem už třetí rok, je těžké hodnotit vlastní výkony. Začal jsem v nejvyšší soutěži, skončil v první lize. Kromě toho chodím do práce, takže basketbalově to se mnoušlo trochu z kopce.“

Ondřej Ludvík