„Zápas pro diváka velice pěkný. Ve třetí čtvrtině jsme prohrávali o osm nebo deset bodů. Pak se nám podařilo otočit. V utkání jsme zvítězili díky větší bojovnosti a kvalitní obraně,“ hodnotil křídelník Opavy Ondřej Dygrýn. A to byl ještě možná zbytečně skromný komentář. Diváci v závěru totiž doslova šíleli.

Slezané ubránili hostující hvězdy a odehráli naprosto rovnocennou partii s top mužstvem Mattoni NBL, byť v konečném součtu byli lepší jen o jeden jediný bod. „Pardubice se pohybují v první čtyřce. Jedná se o jedno z nejlepších mužstev Mattonky. Snažili jsme se ukázat, že můžeme hrát s takovými týmy. S tímto výkonem bychom se mohli rovnat i dalším top českým celkům,“ pokračoval jeden ze čtyř opavských hráčů, kteří v sobotu nastřádal ivíce než deset bodů.

V Dygrýnově podání jich bylo rovných dvanáct.

Cestu za vítězstvím vybrázdila výtečná agresivní obrana domácích. Soupeři chodili hodně do těla, což mu zcela evidentně nešlo vůbec k duhu. „Basketbal není individuální sport, ale je založen na týmovém výkonu. Vše souvisí s dobrou obranou a v útoku nám to tam taky padalo,“ mínil dále.

Třetí čtvrtina mohla přinést definitivně rozuzlení. Opaváci odmítali i ty nejjasnější koše a Východočeši si vypracovali až desetibodový náskok. Domácí v tu chvíli upustili od houževnaté obrany, čehož Pardubice dokonale využily. „Vše vypadalo bledě, ale stále jsme si mysleli, že se to zlomí. Náš celek nesložil zbraně. Snažili jsme se získat jakýkoliv balon. Spadla tam nějaká trojka, srovnali jsme skóre a nakonec byli i o ten bod lepší,“ konstatoval Dygrýn.

Velkým nešvarem svěřenců trenéra Davida Klapetka byly zahozené šestky. Hned několik hráčů Opavy neproměnilo ani jeden ze dvou trestných hodů, což se v kabině trestá. Provinilcem se stal i Ondřej Dygrýn: „Ano, Jsem jeden z nich. V této sezoně jsem ještě šampon kupovat nemusel, takže jde o mou premiéru. Šestky trénujeme. Je to hodně o hlavě a dneska prostě nepadaly. Minul jsem šest šestek, což se mi nestává.“

Opava se mohla spolehnout na dobrou střeleckou potenci. Již bylo zmíněno, že čtveřice hráčů zaznamenala v zápase více než deset bodů. „Samozřejmě je lepší, když je víc hráčů přes deset, než třeba když jsou jen dva přes dvacet bodů a nevyhraje se. V tom spočívá pojetí kolektivní hry,“ pokračovalo křídlo domácích.

Vítězství nad Pardubicemi může značně posílit týmové sebevědomí. „Pro nás se jedná o plusový bod. Vypadá to, že budeme hrát spodní polovinu tabulky, kde tím pádem je bod k dobru, který není k zahození,“ prohlásil Ondřej Dygrýn a povídání zakončil krátkou sondou do nadcházejících utkání Opavy:

„S Prostějovem hrajeme venku. Na jeho palubovce nemáme co ztratit. Jestliže zopakujeme výkon proti Pardubicím, máme šanci. Něco podobného platí i o Novém Jičínu, na nějž narazíme v poháru.“

Petr Dušek