Po jednom ze soubojů pod opavským košem dostal loktem do obličeje. „Bylo to při soupeřově smeči. Jazykem jsem si zkontroval zuby a bylo mi jasné, že něco není v pořádku, jeden byl volný, zatlačil jsem si ho zpátky a putoval na zubní pohotovost do Prahy,“ popisoval bolestivý okamžik Ondra Dygrýn.

Krom vyraženého zubu mu vnitřní část horního rtu spravilo ještě šest stehů. „Dostal jsem do úst fixátor, něco na principu rovnátek. Budu to nosit tři týdny a pak se uvidí. Snad se podaří zub zachránit,“ věří pětadvacetileté křídlo.

Marodit ale dlouho nechce. „Ve středu proti USK chci hrát,“ říká odhodlaně. „Budu mít chránič zubů, něco podobného jak používá Šířa,“ doplňuje Dygrýn.

Jak v Děčíně, tak Kolíně opavští basketbalisté rozhodně netáhli za kratší provazu. „Třeba v Děčíně jsme odehráli s domácími vyrovnanou partii. Oba týmy se tahaly až do konce.

Bohužel my jsme v závěru pokazili několik přihrávek, navíc ze hry musel kvůli zranění Šířa, vyfauloval se Ondrej Šoška, a tyto absence byly pořádně znát. Také nám tam na rozdíl od domácích nespadla trojka,“ smutnil Ondra Dygrýn.

Ve středu mají Slezané doma USK Praha, v sobotu jedou do Brna. „Hrajeme s našimi sousedy z tabulky. Nejlépe by bylo obě utkání vyhrát, což je určitě v našich silách,“ zdůraznil Ondřej Dygrýn.

Pětice opavských fanoušků jela do Děčína vlakem

Minulou středu si dlouhý výlet za opavskými hráči udělala pětice věrných fanoušků vedená nepsaným šéfem opavského kotle Ivo Harasimem. Spolu s ním se na sever Čech jel podívat Honza Bravenec alias Mates, Martin Kubánek alias Želvoun, Mirek Armlich a Václav Heinzke.

„Do Děčína jsme jeli vlakem, na skupinovou jízdenku to nebylo ani tak drahé. Vyjeli jsme v 9.30, do Děčína jsme dorazili před čtvrtou hodinou,“ řekl Ivo Harasim a dodal: „Kluci odehráli super zápas, škoda zranění Jakuba Šiřiny a naší porážky. Mnoho nechybělo a zvítězili jsme.“

Kromě výsledku si Ivo pochvaloval také prostředí děčínského basketbalu: „Fanoušci byli super, pozdravili jsme se, po utkání jsme zhodnotili jeho průběh, pár slov s námi prohodil i hostující trenér. Jen zpáteční cesta a ranní vstávání do práce byly úmorné.“ Zpět jeli fanoušci autobusem spolu s hráči.

„O našem výjezdu věděl jen vedoucí mužstva Petr Kivorchian, který nám odemykal bubny, pro ostatní to bylo překvapení. Na zápas jedeme vždy sami, abychom hráče nerozptylovali, zpět nás pak berou do autobusu,“ prozradil Harasim a dodal:

„V Děčíně jsme zjistili, že nemáme nejdražší vstupné v republice, jak někteří škarohlídové poukazují. Platili jsme o deset korun více než v Opavě.“

Ondřej Ludvík