Nečeká je však vůbec lehká role, neboť prvoligové boje budou pravděpodobně vyrovnané a ambice postoupit do nejvyšší soutěže má hned několik družstev. Největšími konkurenty Opavy by měla být podle papírových předpokladů mužstva Zlína, Chomutova, Sokola pražského a Blanska. Překvapit však mohou také další soupeři. Opavští provedli v letní přestávce ve svém kádru hned několik změn, ale hráči, kteří do mužstva přišli, by měli být posilami.

„Zvláště Czudek je hráč, který jak organizací hry, tak vším ostatním bude pro mužstvo velkým přínosem. Měl by se stát jeho tahounem,“ podotkl trenér Opavy David Klapetek. Ten má kromě dlouhodobě zraněného Cveka k dispozici všechny hráče. Prvním soupeřem Opavy bude v sobotu od 17 hodin nováček soutěže z Trutnova. „V létě se posílili o zkušené ligové hráče, a tak by měli být silným protivníkem. Jak budou hrát, je ale těžké odhadnout,“ přemýšlí Klapetek.

Hráči s ligovou minulostí, kterými jsou například Houser, Synáček, Formánek nebo Palatinus, by však měli mít své kvality. V neděli pak čeká na Klapetkovce béčko Pardubic, za které nastupují zlatí extraligoví dorostenci. „Perspektivní mladíci se budou chtít v Opavě jistě vytáhnout. Zápas bude určitě těžkou zkouškou,“ varuje opavský lodivod. Začátek nedělního duelu je v 10 hodin.