„Přihlásili jsme se na pořadatelství, které nám bylo nakonec přiděleno,“ řekl manažer opavského týmu Dušan Štěnička. „Naši fanoušci se tak mohou těšit na dobrý basketbal a také na to, že na vlastní oči uvidí Nymburk, což jim bylo na základě letošního herního systému znemožněno,“ dodal Štěnička.

Pohárový turnaj bude rozložen do tří dnů: 17., 18. a 19. března. Jedna skupina se odehraje v Opavě, druhá v Novém Jičíně, totéž platí o semifinálových duelech. Ten v Novém Jičíně bude vysílat Česká televize v přímém přenosu. Utkání o třetí místo a finále se budou hrát v Opavě, s tím, že pohárový vrchol bude rovněž za asistence televizních kamer.

Na opavské zápasy budou k dispozici celodenní vstupenky, jedna přijde na šedesát korun.

A na které týmy se mohou diváci těšit? Mužstva budou rozdělena do dvou košů – v prvním bude Nymburk a první tři celky tabulky po základní části soutěže, ve druhém pak čtvrtý a pátý celek, na divokou kartu Opava spolu s vítězem základní části poháru. Tím bude jeden z týmů Ústí nad Labem, Benešov, Žabovřesky a Hradec Králové.

„Opava a Nový Jičín budou ze svých košů vytaženy a z druhého koše k nim bude vylosován protivník, aby se nestalo, že by tyto týmy nehrály jako pořadatelské na domácí palubovce,“ uvedl Dušan Štěnička.

Losování proběhne 22. února v Pardubicích před utkáním EuroCupu, ve kterém se utká Nymburk se španělským Estudiantes Madrid, a soupeře by měl z košů tahat Český reprezentant Jiří Welsch.