Josef Šimek se narodil 10. prosince 1933 na Valašsku v Malé Bystřici. V Kletné nedaleko Suchdola nad Odrou se seznámil se svou nynější manželkou Cecilií, se kterou před lety oslavili diamantovou svatbu. Společně se přestěhovali do Opavy, kde žijí dodnes.

Velkým koníčkem Josefa Šimka byla vedle péče o dům a zahrádku hlavně cyklistika. Vždyť hrdý Valach na kole objel značnou část Evropy. Nyní mu zdravotní stav bohužel nedovolí usednout na sedlo, cyklistických zájezdů se ovšem pravidelně účastnil i daleko po své sedmdesátce.

Kilometry nepolykal na žádném elektrokole ani nadupané novince, ale na své – byť letité – perfektně udržované favoritce. Když od známých dostával doporučení pořídit si nové kolo, vždy s úsměvem odmítal. „Tohle kolo má vše, co potřebuji,“ chválil svůj milovaný stroj značky Favorit.

Nyní dělá čerstvému jubilantovi, kterému na oslavě vyhrávala cimbálová muzika, radost především blízká rodina. K zástupu gratulantů se připojuje také redakce Deníku, která Josefu Šimkovi přeje zejména pevné zdraví, dobré nálady, radosti a životního elánu.