Bodový účet zápasu otevřel Abromaitis, Opava šla do vedení trojkou Šiřiny. Klečka následně další trojkou dával na 6:4. Nicméně pak šel celek z Kanárských ostrovů do trháku, když dvakrát trefil z dálky a vedl 6:13. A když se z perimetru trefil Brussino, svítil na ukazateli skóre stav 10:18. V závěru prvního hracího období se dvěma trojkami blýskl Staiger, za domácí kontroval Švandrlík. Poslední slovo měl Kouřil, který dvěma proměnými šestkami ze tří upravil na 17:26.

Na začátku druhé desetiminutovky se Opava vrátila do zápasu. Jurečka udělal „kličku“ zbavil se protihráče a trojkou trestal soupeřovu ztrátu – 25:28. Hosté odpověděli dvěma trojkami. Opava se rozhodit nenechala, během chvilky stáhla vedení favorita na dvě body. Jenomže pak zaúřadovali sudí. Tvrdý zákrok Iversona na Švandrlíka posoudili jako faul opavského hráče. Tento moment Slezany rozhodil. Rázem to bylo 32:43. Opavští dokázali tento náskok před poločasem částečně stáhnout.

Ovšem vstup do druhého poločasu Opavě vůbec nevyšel, její ztráta narostla až na devatenáct bodů a bylo rozhodnuto. Oslabenému výběru domácích nešla upřít snaha, ale s výsledkem se jim nic udělat nepodařilo.

BK Opava – Iberostar Tenerife 70:92 (17:26, 38:46, 51:74)

Body: Jurečka 14, Gniadek 13, Kvapil 11, Kouřil 8, Švandrlík 7, Klečka 6, Šiřina, Štěpánek po 5, Slavík 1 – McFadden 19, Saiz 15, Abromaitis 12, Brussino 11, Staiger 9, Iverson 8, Gillet, Bassas po 5, Miguel 4, Rodriguez, Sturup po 2. Rozhodčí:Jasevicius, Kalpakas, Gedvilas. TH:7/12:16/21. Trojky: 11:12. Doskoky: 34:35. Fauly: 20:13. Diváků: 1292.