I když tato akce už dávno není čistě jenom o kulturistice, toto sportovní odvětví tvoří její gró. Ve Slezském divadle poměřilo síly celkem 160 závodníků, z čehož měl hlavní pořadatel Stanislav Pešát obrovskou radost: „Jenom pro srovnání, evropského šampionátu se účastní okolo 220 lidí. Kromě Čechů přijeli také Litevci, Poláci, Slováci, Rakušané, Chorvaté, Bosňané a mohl bych pokračovat.

Je skvělé, že ve finále jednotlivých kategorií, do nichž postupuje nejlepších šest závodníků, startovali i tři členové našeho oddílu Fitness PEPA. Oproti předchozím ročníkům slavili dvě nebo tři vítězství i čeští závodníci."

Absolutním vítězem se opět stal Polák Andrzej Kolodziejczyk. Na Grand Prix PEPA zaznamenal celkově sedmý start, přičemž z toho bylo třetí vítězství.

„V jeho podání to je skutečně neuvěřitelný počin. Tato soutěž je velký sportovní svátek. Stojí nás to sice vždy velké množství úsilí, ale stojí to za to. Jsem rád, že během sportovního víkendu se v rámci této akce konají i další sporty. Ať už to je běh v ulicích města, orientační běh v Bredě anebo to jsou třeba strongmeni," posunul se dále Stanislav Pešát.

Obecenstvo ve Slezském divadle ohromilo také vystoupení Zdeňka Knedly, který je známější pod svým pseudonymem Železný Zekon. Kromě jiných neuvěřitelných kousků před zraky diváků spolykal deset žiletek, následně polknul i provázek, a když ho z úst vytahoval zpět, všech deset žiletek na něm bylo zavěšených.

„Tohle bylo téma, o kterém jsme se bavili dlouho do večera. Ukazoval nám, jak to spolknul. Jak to ale provedl, nám zůstává záhadou. Bylo to něco neskutečného. Se Zekonem je navíc velká legrace. U svých čísel publiku stále něco vypráví. Opravdu vynikající show," poznamenal na závěr hlavní organizátor Grand Prix PEPA Opava.