Poljak ovládl obě sady ve shodném poměru 6:4 a zapsal svůj čtvrtý singlový titul na okruhu ITF v kariéře. „Dařilo se mi podávat. V průběhu celého turnaje mě držel servis. Přidal jsem i výborný return,” pochvaluje si mladý tenista. „Titulu si hodně cením, protože turnaj byl dobře obsazený. Prakticky tady nebyli slabí hráči od prvního kola. Rozehrál jsem se a myslím, že jsem chytil skvělou formu,” dodává vítěz letošního Opava Indoor Open.

„Hrozně mě štve první set, ve kterém jsem začal líp než David a měl jsem trochu navrch. Bohužel jsem mu v jednom gemu, kdy toho nemusel moc udělat, odevzdal servis. Pak už měl jen dopodávat, což se mu dařilo výborně, takže jsem ho bohužel nebrejknul. Tam se to zlomilo. Od té doby se začal cítit líp a získal sebevědomí. Vracel mi všechny returny do kurtu. Hrozně těžko se mi držel servis oproti předchozím zápasům,” přiznává poražený finalista Petr Nouza.

Pro něj může být malou náplastí alespoň fakt, že den před finálovým duelem dvouhry získal společně se svým nizozemským parťákem Nielsem Lootsmou titul v deblu, když ve finále porazili českou dvojici Vít Kopřiva – Jaroslav Pospíšil po setech 6:3 a 7:6.

(šim)

SFC Opava-Sparta Praha
Opava se snažila, na Spartu to ale nestačilo