„Cestu jsme zvládli dobře, byla méně náročnější než ta do Sofie,“ přidal srovnání trenér opavských basketbalistů Petr Czudek.

Po příjezdu do města ležícího na břehu řeky Dommel stihli Opavští shlédnout před zápasové video. „Večer jsme pak měli ještě trénink,“ doplnil kouč BK Opava. Do Holandska vzal zkušený trenér deset hráčů. Mezi nimi je už i pivot Martin Gniadek, který laboroval s poraněným kolenem. Naopak chybí kapitán Jakub Šiřina a pivot Miroslav Kvapil.

Pustá Polom - Krnov 2:3
Pustá Polom Krnov nezastavila! Utkání by slušela remíza, řekl Mikula

Zápas s předním týmem nizozemské ligy začíná ve 20.00. „Čeká nás velmi kvalitní tým, který jede na vítězné vlně. Daří se mu jak v domácí soutěži, tak poháru. Dokázal vyhrát i v Lisabonu,“ poznamenal Petr Czudek. Opavský soupeř momentálně ve společné lize s belgickými týmy vyhrál všech šest zápasů a vede tabulku. Mezi jeho opory patří hlavně Michael Carloson, Edon Maxhumi a Austin Price. „My se hlavně musíme otřepat z porážky v Kolíně. Určité věci jsme si k tomuto zápasu řekli. Věřím, že to bude večer lepší a uděláme všechno proto, abychom byli úspěšní,“ přeje si šéf opavské lavičky.

V hale Maaspoort, která má kapacitu 2700 diváků čeká na Opavské bouřlivé prostředí. „Na zápas se těšíme. Atmosféra bude určitě dobrá,“ míní Czudek. Fanoušci Heroesu totiž byli povzbudit svůj tým i v Lisabonu.