Trenér David Klapetek by měl na východ Čech odcestovat s kompletním týmem, to znamená i s Pavlem Pumprlou. „Během týdne jsme doléčili zranění. Kromě Dygrýna jsou všichni v pořádku,“ přišel s pozitivní informací opavský kouč. Pardubice s exopavským koučem Slobodanem Nikoličem na lavičce to letos na Opavu neumí.

Ve dvou dosavadních měřeních sil byl vždy úspěšný David Klapetek. „Je pravdou, že jsme nad Pardubicemi dvakrát zvítězili, nicméně favority jsou v tomto duelu domácí,“ poznamenal opavský trenér, který by chtěl stejně jako v posledním měření sil svého soka něčím překvapit. „Minule jsme začali s celoplošnou obrannou a rychlými protiútoky, což slavilo úspěch,“ pousmál se s tajemným výrazem ve tváři Klapetek.

Pardubice se zbavily Matase Niparavičiuse. Litevský pivot už nenastoupil v osmifinále Českého poháru, ve kterém pardubické družstvo vydřelo postup přes prvoligový Vyšehrad. Jeho výkony však měly klesající úroveň. Nastoupil k jednadvaceti zápasům, ve kterých odehrál v průměru sedmnáct minut. Jeho střeleckým maximem bylo patnáct bodů. Výrazným přínosem nebyl ani při doskocích.

„Za Matase náhradu nesháníme, protože už jsou zdravotně v pořádku jak Peter Majerík, tak Jiří Jelínek,“ vysvětluje pardubický manažer Pavel Stara. Pardubičtí mají ze svého dnešního soka respekt, což přiznal i slovenský pivot Peter Majerník: „Musíme se soustředit pouze na náš výkon. Chtělo by to zlepšit hru v obraně, a hlavně nedělat zbytečné ztráty. To se pak sebelepší obrana nestačí vrátit.

Opava sice nemá ve svém kádru mohutné černé hráče, ovšem její pivoti ovládají střelbu za tři body. Když mohou vystřelit i vniknout, je to pro jejich strážce dvojnásobně těžká práce.“ Dá se očekávat, že pardubická ČEZ aréna bude slušně zaplněna. Fanoušci mají na zápas totiž vstup zdarma.

„Vždy se hraje lépe před zaplněnou halou než před poloprázdnými tribunami. My se na utkání těšíme. Bouřlivá atmosféra může svazovat nohy i domácím. My nemáme co ztratit a s tím také do Pardubic jedeme,“ podotkl David Klapetek.

Utkání v Pardubicích začíná v 17 hodin.