„Pauza byla dlouhá, chtěli jsme před Brnem mít trochu zápasovou praxi. Proto jsme zápas odehráli,“ řekl trenér Opavy Kryštof Vlček, který měl tým na starosti, jelikož hlavní kouč Petr Czudek si plnil reprezentační povinnosti v Litvě. „Bylo vidět, že kluci dlouho nehráli, hlavně v obraně jsme dělali až místy dorostenecké chyby,“ přiznal Vlček. Nicméně na hře svých oveček našel krom vítězství i jiná pozitiva. „Hráli jsme bez Kuby Šiřiny, kluci se s tím dokázali vyrovnat. Nehráli alibisticky, sami uměli s míčem nakládat,“ těšilo Vlčka.

Během přípravného období ale Slezané idylky neprožívali. „Bojujeme s marodkou. V jednu chvíli jsme měli k dispozici jen sedm hráčů, ve třech případech jsem se musel obléci do dresu i já, abychom mohli hrát alespoň čtyři na čtyři,“ přiznal asistent trenéra Petra Czudka.

Už v sobotu čeká Opavu na domácí palubovce Brno. „Těžký soupeř, ale doma musíme vyhrávat. Uvidíme, jak se dáme zdravotně do pořádku a v jaké rozpoložení se z reprezentačního srazu vrátí Kuba Šiřina,“ zakončil Vlček.