Závodit se začalo hned po poledni. Všechny kategorie závodily v opavských Městských sadech a přilehlém okolí. Mezi nejmladšími bruslaři se na vítěznou příčku ve svých kategoriích prodrali Ema Tomanová, Jan Krejčíř ml., Matěj Konečný a Prokop Válek.

Hlavní závod AgroBIO Opava půlmaraton rozhodl o celkovém pořadí v Moravské inline tour. Mezi muži zvítězil člen širšího kádru české reprezentace Štěpán Šváb (Bruslárna.cz) a mezi ženami Andrea Lokvencová (KSBM Praha).

„Jsem velmi rád, že se lidé, kteří mají tento sport rádi, do Opavy pravidelně vrací. Měli jsme na startu také závodníky z Polska, Slovenska a Rakouska, “pochvaloval si Jan Krejčíř, ředitel seriálu.

Opavanům se dařilo i v hlavním závodě. Ve svých věkových kategoriích zvítězil Jan Jelínek ml., Lucka Maluchová, Andrea Matušková, Vanda Leciánová a Jan Jelínek st. Celkovými vítězi celé tour se stala Andrea Matušková (LUIGINO.cz) a mezi muži Kamil Hastík (Inline Veselí).

„Absolvovala jsem celou Moravskou inline tour, v níž se mi líbí rozmanitost jednotlivých závodů. Minulý týden jsem těsně přišla o mistrovství titul na maratonu v Mostě, tak mě těší, že jsem si dnes dobře zazávodila a společně s našimi svěřenci se nám závody vydařily,“ usmála se trenérka a závodnice domácího oddílu Andrea Matušková.