Opava je momentálně v tabulce sedmá a v posledních týdnech se ji nedaří. Tomáškovi svěřenci čekají na výhru tři kola, Znojmo má naopak už dlouho zajištěnou první příčku. Slezanu tak středeční volný los přišel vhod, všichni jeho tabulkoví konkurenti navíc prohráli.

„Já osobně jsem volno po posledních nezdarech využil ke srovnání myšlenek,“ přiznává centr Slezanu Jan Štindl. „I uklízečky na zimáku vědí, o co v posledních čtyřech kolech hrajeme. Středeční výsledky naštěstí pro nás dopadly dobře. Budeme muset navázat na výkon z Havlíčkova Brodu, kde jsme sice prohráli 7:4, výkon z naší strany ale nebyl vůbec špatný,“ zdvihá devětadvacetiletý útočník prst.

Se Znojmem to ale červenobílí nebudou mít vůbec jednoduché, Orli mají v kádru několik bývalých extraligových hokejistů a zatím prohráli pouze jednou v základní hrací době. „Těším se na kvalitního soupeře a kvalitní hokej. Chceme je obrat o body, uděláme pro to vše,“ slibuje Štindl.

Zápas ozvláštní také přítomnost fanoušků, kteří primárně navštěvují zápasy SFC a výjimečně vytvoří kotel i na hokeji. V posledních dnech probíhá na sociálních sítích jejich mobilizace. „Dostalo se to k nám, konkrétně zraněný Petr Wolf nám to zveřejnil v kabině. Moc se na jejich podporu těšíme, budeme ale rádi za každého fanouška, který si na zimák cestu najde,“ uzavřel Jan Štindl krátké povídání. Ještě doplníme, že Slezan fanoušky láká také na grilované klobásy, které bude připravovat bývalý dlouholetý útočník Opavy Marek Harazim.