Trenér Martin Demar se na rozdíl od minulého týdne netajil zklamáním. „Z výsledků nemůžeme mít radost, vždyť jsme neuhráli ani set,“ povzdechl si opavský stratég.

V zahajovacím zápase se Zlínem poslal Demar nejsilnější možnou sestavu, ta ale neuspěla. „Chyběla nám vůle po vítězství. Utkání jsme odchodili, neměli jsme chuť rvát se o dobrý výsledek. Prostě nehráli jsme jako tým,“ vytýkal trenér nedostatky.

Do dalších zápasů dal kouč šanci mladíkům. Fila, Rybníček a Chudík dostali volno. „Mladíci se neztratili. Bojovali, avšak chyběla jim zkušenost. Dotáhli utkání až do koncovky, ale tu nezvládli, potřebují zápasovou praxi,“ podotkl Demar.

Poslední ostrá prověrka před startem extraligy čeká na Opavu koncem týdne. „Jedeme na turnaj do Ostravy. Zápasy pro nás poslouží jako generálka na sezonu,“ uvedl Demar a dodal: „V sobotu pak odehrajeme poslední přípravné střetnutí v Bojkovicích se Zlínem.“

To už ale budou hrát Opavští bez smečaře Miroslava Svobody, který byl ve Slezsku na testech. „Nepřesvědčil nás. Rozhodli jsme se ho nakonec neangažovat,“ přiznal Demar, kterému se navíc vrací do tréninku Tomáš Plichta.

„Tomáš začíná trénovat. V týdnu bude mít již normální zátěž a na turnaji v Ostravě nastoupí do hry,“ vzhlíží optimisticky opavský trenér, kterému bude dělat v sezoně asistenta Zdeněk Pommer mladší.

ZLÍN CUP 2008

Výsledky: Zlín – Opava 3:0, Aich/ Dob – Opava 3:0, Zlín – Ostrava 2:3, Ostrava – Aich/Dob 3:1, Opava – Ostrava 0:3, Zlín – Aich/Dob 0:3

Pořadí: 1. Ostrava 6, 2. Aich/Dob 5, 3. Zlín 4, Opava 3.