Slezané bez zraněného rozehrávače Jakuba Šiřiny nezačali na severu Čech špatně. Sice se skoro dvě minuty čekalo na koš, ale pak se trefil Krakovič a od této chvíle se skóre pravidelně měnilo.

Později ovšem Severočeši odskočili na rozdíl několika bodů a na tom, že náskok nějak zásadně nezvýraznili měl podíl hlavně opavský Luděk Jurečka, jenž úspěšně pálil zpoza trojkového půlkruhu. První čtvrtku nakonec v poměru 22:16 ovládl děčínský celek.  
 
Druhá perioda byla velmi zajímavá. Na palubovce se bojovalo o každý metr a došlo i na některé zbytečné chyby. Domácí například přetáhli čtyřiadvacetisekundový prostor ke střelbě a hosté při vlastním útoku nepovedenou přihrávkou zahráli přes půlku, míč proto získal soupeř. V severočeském dresu zlobil zejména Pavel Grunt, který náležitě větral opavskou defenzivu a za poločas dal patnáct bodů. 


 
I když se s postupem času Armex Opavě bodově vzdálil a trenér hostů Petr Czudek si musel vzít time, aby svým svěřencům řádně promluvil do duše, tato terapie pomohla a čas k přerušení zápasu si později musel vzít Czudkův protějšek Pavel Budínský, jenž upozorňoval především na kvality rozehrávače Slezanů Radovana Kouřila.

Opavští borci nakonec svého protivníka dotáhli a Slavík před koncem druhé čtvrtky dokonce poprvé v utkání svůj celek dostal do vedení. Severočeši si ho však vzápětí vzali zpátky a první půle vyústila ve stav 40:39. 
 
Do třetí čtvrtiny vstoupila Opava pěkně zostra. Jurečka hned zkraje pálil přesně za tři a nedlouho po něm se prosadil také Kouřil. Rázem tak na světelné tabuli svítilo 40:44. Děčínské to ovšem nezlomilo a dokázali se vrátit do role průběžně vedoucího mužstva.

Stěžejní byl závěr tohoto hracího období. Feštr nejprve proměnil trojkový pokus, Slezané pak nedali jednoduchý koš a když Pavel Houška střílel přesně za dva, bylo to před poslední desetiminutovkou 57:50. 
 
V závěrečné periodě si šel Děčín za vítězstvím. Slezané sice dokázali stáhnout na rozdíl čtyř bodů, ale severočeskému celku se nakonec povedlo soupeři bodově odtrhnout. Lví podíl na tom měl hlavně výborně hrající Pavel Grunt, jenž skóroval několikrát za sebou a svůj střelecký účet v zápase rozšířil čtyřiadvacet body.

Výběr kouče Pavla Budínského nakonec zvítězil 78:71. Definitivní tečku za duelem udělala trojka Pavla Houšky z posledních vteřin.  

Děčín – BK Opava 78:71 (22:16, 40:39, 57:50)

Body: Grunt 24, Houška 13, Kroutil, Šiška po 11, Feštr 6, Krakovič, Pomikálek po 5, Bažant 2, Houška 1 – Bujnoch, Jurečka po 18, Kouřil 13, Klečka 8, Gniadek, Slavík, Zbránek po 4, Kvapil 2. Rozhodčí: Hruša, Kec, Jeřáb. TH: 12/21:13/16. Trojky: 8:6. Doskoky: 43:32. Fauly: 19:21. 5 chyb: 40. Pomikálek – 38. Gniadek. Diváci: 590.