Cíle opavských volejbalistů před sezonou byly jasné: atakovat opět medailové pozice. Dopomoci k tomu měli špičkový univerzál Jakub Rybníček či blokař Jiří Cerha. Pozice smečařů pak měli obsadit cizinci, avšak sázka na Američany a Maďara nevyšly. První dva tápali herně, maďarský smečař Szabolcz nezvládl odloučení do rodiny. I

následný příchod makedonských bratrů Milevových se ukázal jako šlápnutí vedle. „Makedonci mě zklamali na celé čáře a při zranění Piovarčiho byl naším jediným útočníkem Jakub Rybníček,“ povzdechl si trenér Martin Demar.

Opavským nevyšel už vstup do sezony a na začátku extraligy se pohybovali na samotném konci tabulky. „Mužstvo se potřebovalo sehrát. Když už jsme se dostávali z nejhoršího, přišla marodka hráčů a to se odrazilo i v trénincích,“ pokračoval opavský trenér.

Vše pak vyvrcholilo v play off, které Slezané odehráli v šesti lidech. „Nemohli jsme dělat žádné změny v sestavě, soupeře nešlo ničím překvapit. Budějovice si pohlídaly Rybníčka, my jsme nemohli střídat, a naše hra tak byla hodně čitelná,“ vracel se ke čtvrtfinálové sérii trenér.

Dnes mají Opavští po sezoně. Je jasné, že jim sázka na tým složený ze samých hvězd nevyšla. „Je to poučení pro další rok. Chyběl nám přirozený vůdce v kabině i na palubovce. Když se ohlédnu zpět, tak jsme měli až příliš klidné mužstvo, které se nedokázalo ani pohádat, a to není dobré,“ hledá příčiny neúspěchu Martin Demar.

V následující sezoně tak mají Opavští co napravovat, otázka ale je, s jakým kádrem. „To ještě uvidíme. Každopádně hlavním cílem bude předvádět dobrý volejbal a nalákat zpět diváky, neboť letos jsme je moc nepotěšili,“ uzavřel trenér Martin Demar.