Kolín se opět opíral o hru rozehrávače Adama Číže, který svůj tým v prvním poločase držel nad vodou. Zlom přišel ve třetí čtvrtině, kdy udělal osm bodů v řadě veterán Luděk Jurečka. Brzy ho podpořili i jeho spoluhráči a Opava šla do luxusního trháku. „Konečně jsme se začali trefovat z dálky,“ podotkl křídelník Filip Zbránek, který šel do hry ve velkých bolestech. „Nadopoval jsem se prášky. I když jsem kvůli bolesti nezvládl málem ani rozcvičku, chtěl jsem strašně hrát. Podali jsme kolektivní výkon, a to rozhodl,“ řekl Zbránek a dodal: „Každý, kdo nastoupil, nechal na palubovce všechno.“

Kolín se ani za nepříznivého stavu nezlomil, začal úspěšné pálit z dálky. „Hráli vabank, dali trojky, ale jsme se nepoložili. Osobně jsem byl v posledních dvou minutách pořádně dojatý. Fanoušci byli skvělí, některé jsem viděl po půlroce,“ rozplýval se asistent opavského trenéra Kryštof Vlček. „Tenhle tým má sílu. Nebylo to o jednotlivcích. Každý chvíli odvedl důležitou práci, ať už Šířa, Kuřka, Marťas Gniadek, Larry Jurečka, prostě všichni kluci, kteří se na palubovce objevili. Cením si hodně Filipa Zbránka, který šel do utkání přes bolest,“ pokračovala pravá ruka Petra Czudka.

„Mise je splněna, já jsem si závěr z lavičky, když kluci dohrávali poslední dvě minuty neskutečně užil. Atmosféra byla úžasná, diváci i tak v malém počtu dokázali vytvořit výbornou atmosféru. Celá lavičky zápasem žila, byl to fantastický pocit,“ neskrýval své emoce Petr Bohačík, který Opavu posílil v průběhu sezony. Opava si postupem do finále otevřela cestu do pohárové Evropy.

BK Opava - BC GEOSAN Kolín 88:72 (17:18, 42:36, 68:50)
Body: Šiřina 21, Kouřil 16, Zbránek 13, Jurečka 10, Kvapil 8, Bohačík 7, Gniadek 5, Slavík 5, Švandrlík 3 - Číž 21, Pekárek 17, Jelínek 10, Sinner 8, Petráš 6, Wallace 5, Novotný 3, Křivánek 2. Rozhodčí: Vyklický, Matějek, Baloun. TH: 16/10:21/11. Trojky: 16:11. Doskoky: 47:37. Fauly: 20:18. Stav série: 3:2.