Slezané si po nešťastné porážce s favorizovanou Habešovnou spravili chuť alespoň v poháru, když v úterý vyhráli na hřišti v Karviné v prodloužení gólem Lukáše Přibyly.

„Potřebujeme bodovat hlavně v extralize. Současná předposlední příčka neodpovídá možnostem týmu,“ tvrdí obránce Opavy Pavel Tesař. „Alespoň že se nám podařilo v Karviné vstřelit čtyři góly, což je suverénně nejvíce v letošní sezoně,“ doplnil Tesař.

V zápase s Kertem touží Opavané po třech bodech. „Je na čase zase bodovat. Praha je ambiciózním nováčkem, ale věřím, že po herní stránce na ně máme. Potřebujeme zlepšit koncovku, doufám, že v poháru jsme našli recept, jak góly střílet,“ říká opavský obránce.

Stejně jako v předešlých třech zápasech se bude muset Opava obejít bez své brankářské jedničky Martina Klepače.

„Martin patří ke klíčovým postavám mužstva. Ukázalo se, že bez něj to nejde. Tím ale nechci snižovat naše dorostence. Jsou mladí a je to pro ně obrovský skok,“ míní Tesař a dodává: „Můžu ale za všechny říci, že distanc Klepače cítíme jako obrovskou křivdu. Rozhodčí Šprincl dobře ví, že nám ublížil, nechápu ale proč. Je prostě mrzuté, že na pány v pruhovaném není v tomto sportu žádný metr. Když udělá chybu sudí ve fotbale nebo v hokeji, je potrestán, v hokejbalu bohužel ne. Pánové navrchu by se nad tímto měli zamyslet,“ podotýká Tesař, který věří, že Opava sobotní zápas zvládne a uhraje tři body.

„Ono nám nic jiného nezbývá. Pokud chceme udržet kontakt s první osmičkou, musíme vyhrát,“ zdůrazňuje Pavel Tesař.

Dnešní zápas začíná v 15 hodin.