Mimo jsou Štěpánek s Kavanem, totéž platí o Slavíkovi s Klečkou. Čtvrteční duel na palubovce ústecké Slunety nedohrál kapitán týmu a největší hvězda ligy Jakub Šiřina. „Jsem připraven nastoupit, budu hrát,“ přišel s pozitivní zprávou zkušený rozehrávač.

Opavští nevkročili do ligy zrovna v nejlepším rozpoložení. Ve čtvrtek prohráli na palubovce ústecké Slunety 78:85. „Výkonem a výsledkem v Ústí, jsme chtěli pozvat diváky na Nymburk. Místo toho jsme si ušili z ostudy kabát. Musíme rychle na utkání v Ústí zapomenout a odehrát úplně jiný zápas proti nejsilnějšímu týmu v lize. Doufám, že bude plná hala a požene nás k výbornému výkonu a výsledku,“ řekl opavský kouč Petr Czudek. „V Ústí jsme chvílemi vypadali jako vyplašení dorostenci. Bohužel jsme opět, po delší pauze v soutěži, nedokázali na severu Čech vyhrát. V neděli musíme zabrat, aby si nás soupeř nenamazal na chleba. Věřím, že doma podáme s vydatnou pomocí diváků mnohem lepší výkon,“ vzal si slovo pivot Martin Gniadek.

V neděli se očekávají v Opavě plné tribuny. „Těšíme se na neděli, rádi bychom chtěli mít v hale více než tisíc diváků,“ přeje si kouč Opavy. „S fanoušky na tribunách nám to dává smysl,“ podotkl Petr Czudek.

Na diváky se těší i Jakub Šiřina: „Doufám, že bude plná hala, moc si to přejeme a zároveň se na fanoušky těšíme. Mohu slíbit, že se vydáme na maximum.“ Nedělní duel má začátek v 18 hodin.