„Slavia je novým týmem v lize. Ale ve svém středu má hráče, kteří nejvyšší soutěž hrávali,“ poznamenal opavský křídelník Filip Zbránek. „Naposledy dokázali porazit Olomoucko. Hráli vyrovnaný první poločas s Brnem,“ monitoruje Sešívané zkušený křídelník. „Nesmíme je hlavně podcenit, k čemuž nás v před zápasové přípravě hodně nabádal trenér Petr Czudek,“ doplnil Filip Zbránek.

Marek Stromský, Velká pardubická
Nejsme favorité, to může být výhoda, prohlásil před Velkou Stromský

Juraj Páleník, ještě loni oblékal dres Opavy, nyní patří do základní rotace Pražanů. Motivaci v Opavě bude mít určitě velkou. „Bude mít o motivaci postaráno, uvidíme, jak se s tím popere. Zda bude nervózní, nebo ne. Hraje slušně, překvapilo mě, že hraje na pozici čtyři. Není to jenom o něm,“ řekl na adresu svého nedávného spoluhráče Zbránek.

Opava naposledy dokázala zvládnout dramatickou bitvu v Kolíně. „Závěr byl hlavně Šírovi, který to vzal na sebe. V Kolíně se hrál zajímavý basketbal. Hrálo se nahoru, dolů. Dostali jsme osm bodů, vyrovnali jsme a to se ještě jednou opakovalo. Po zápase s Nymburkem, který jsme mohli porazit, jsme takový to výsledek potřebovali uhrát. Psychiku nám to určitě zvedlo,“ podotkl opavský křídelník. Sobotní duel má úvodní rozskok v 18 hodin.