Dvěma výhrami na domácí palubovce, jichž dosáhli před čtrnácti dny, si basketbalisté Opavy opět o něco zvýšili sebevědomí, jenž bude právě v play off hrát důležitou roli. Nyní je ale čeká těžká zkouška, neboť se o víkendu utkají s předními mužstvy tabulky v jejich halách.

„Ani poslední domácí zápasy nebyly lehké. Chtěli jsme odčinit prohru z Ostravy. Do obou zápasů jsme šli připraveni a zaslouženě jsme je vyhráli. Nečekal jsem ale, že bodový rozdíl bude tak veliký. I díky tomu po těchto duelech zavládla v týmu dobrá nálada,“ vrátil se ke dvěma vítězstvím před vlastním publikem La Rosa.

Poté čekala na tým trenéra Davida Klapetka čtrnáctidenní pauza, ve které se nejdříve věnoval regeneraci a doléčení drobných šrámů z domácích zápasů a poté se již hráči začali připravovat na nadcházející víkendové duely. V sobotu se nejdříve Opava od 16 hodin utká v Praze s Vyšehradem, jenž je v současnosti se čtyřbodovou ztrátou na druhém místě tabulky.

„Jedná se o mužstvo s vysokými ambicemi, jehož cílem je postup do ligy. Je to jeden z možných soupeřů pro další kola vyřazovací části, jenž má ve svém středu hráče, kteří působili rovněž v nejvyšší soutěži,“ pokračoval La Rosa. V nedělním dopoledni pak Slezané změří síly s týmem Basketu Západ.

„Je to mužstvo spojené ze dvou mančaftů, které má dostatek zkušeností a především kvalitu. Někteří basketbalisté hráli v nejvyšší soutěži. Nemyslím si, že by nás čekal lehký zápas, ale chceme na západě Čech uspět,“ zdůraznil La Rosa. Nedělní utkání má na programu úvodní rozskok v 10 hodin. „Musíme v obou duelech především dobře bránit, soustředit se a hrát naši hru. Do soubojů půjdeme naplno. Rádi bychom si na naše konto připsali dvě výhry,“ zakončil La Rosa.

(sel)