Odchovanec opavského basketbalu zaznamenal double – double a výraznou měrou se podílel na vítězství 70:64.

Opava vstoupila dobře i do druhého zápasu, brzy vedla 10:4. Opět těžila z dobré obrany, kdy nutila Pardubice do těžkých střel. Šiřina měl během chvilky pět asistencí. Po Bujnochově trojce byl stav 10:21. Slezané hráli výborně a Beksa znervózněla.

Obraz hry se nezměnil ani ve druhé desetiminutovce, Opavští dobře ovládli hru pod oběma koši. Bojovník Vlček ukázal záda Potočkovi, vedli Czudkovci 34:17. Domácím to vůbec nešlo, nepadalo jim to ani z dálky.

Jurečka trefil trojku 17:37, vzápětí další – 17:40. Pardubice na první body ve druhé desetiminutovce čekaly sedm minut, kdy se trefil Pandula. Domácí to nakoplo a do poločasové přestávky z hostujícího vedení několik bodů ukrojili.

Opavský celek se držel i po přestávce, velké utkání odehrál Miroslav Kvapil, který skvěle doskakoval a střílel důležité koše. Bohužel Slezanům to už tolik nešlo ve střelbě, kdy za deset minut zaznamenali čtrnáct bodů.

Do čtvrté desetiminutovky vstoupili domácí snížením na osmibodový rozdíl. Na druhé straně odpověděl košem s faulem Kvapil. Kravařský rodák hrál skvělý zápas, dal další dva body a díky němu drželi Slezané favorita na uzdě, a když už se domácí v závěru přiblížili na sedm bodů, sejmul těžkým košem Klečka. Sečteno, podtrženo Opava byla prostě skvělá.

SEMIFINÁLE PLAY OFF – 2. zápas:

BK JIP Pardubice – BK Opava 60:74 (17:28, 27:41, 45:55).

Body: Švrdlík 13, Půlpán 11, Kohout 7, Pandula, Nečas a Kent po 6, Spearman a Welsch po 4, Potoček 3 – Kvapil 17, Šiřina 10, Klečka 9, Jurečka 8, Gniadek a Zbranek po 6, Vlček a Kouřil po 5, Dragoun a Bujnoch po 4. Rozhodčí: Vyklický, Hošek, Jeřáb. Fauly: 18:21. Trestné hody: 19/17 – 18/11. Trojky: 3:5. Doskoky: 48:30. Diváků: 1162. Hráč utkání: Miroslav Kvapil. Stav série: 0:2.

3. zápas – v neděli od 18.00 ve sportovní hale v Opavě. 

Ohlasy po utkání:

Tomáš BartošekZdroj: DENÍK/Luboš JeníčekTomáš Bartošek (trenér BK JIP Pardubice):

,,Nepodařil se nám vstup do utkání. Nebyli jsme tak agresivní jako soupeř, udělali jsme mnoho chyb, mnoho ztrát: 12 bodů pro Opavu po našich ztrátách bylo hrozně moc. Opavě vydařený začátek dodal velké sebevědomí. Ve druhém poločase jsme dřeli v obraně, bojovali jsme, nutili jsme soupeře k těžkým střelám, ale v útoku se nám bohužel nedaří tak, jak bychom si představovali. Neproměňovali jsme šance, které jsme si vytvořili, je to už druhý zápas po sobě, kdy jsme dali kolem 60 bodů, což je hrozně málo. Základní problém je, že i když ubráníme tři útoky Opavy, sami čtyři nebo pět neproměníme. Je to způsobeno i obranou Opavy - hrají v nižší sestavě, jsou rychlí, silní, přebírají nás. Nám však chybí klid ve finální fázi."

 

Radek NečasZdroj: Deník / Luboš JeníčekRadek Nečas (hráč BK JIP Pardubice):
,,Měli jsme dva domácí zápasy a prohráváme 0-2, což je určitě obrovské zklamání. Nebudeme ale stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko. Pojedeme na horkou opavskou půdu, kde nás nečeká nic lehkého, ale jak jsem řekl, my nic nevzdáváme. Dneska jsme dostali lekci v efektivitě, Opava když potřebovala dát koš, tak ho dala, zatímco my ne. Zápas se zlomil ve druhé čtvrtině, kdy rozdíl narostl na 20 bodů. I když jsme měli nějaké náznaky, že se vrátíme, tak rozdíl nešel pod 7 bodů. Opava držela otěže zápasu od začátku do konce."

 

Trenér BK Opava Petr Czudek.Zdroj: Deník / Géla FrantišekPetr Czudek (trenér BK Opava):

,,Byl to pro nás těžký zápas, protože uspokojení ze včerejška tam samozřejmě bylo, ale řekli jsme si, že včera byla v naší hře hluchá místa a dnes jsme si to vzali k srdci. První čtvrtina byla z naší strany výborná. Snížili jsme sestavu, byli jsme běhavější. Spoléhali jsme na to, že budeme rotovat v deseti lidech, že budeme mít víc sil a to se ukázalo. Klobouk dolů před Pardubicemi, šly do toho až do konce. Zagresivnili hru, naštěstí nám zahrál výborbě Míra Kvapil, který nejenom že doskakoval, ale dával i důležité body, výborné momenty měl i Kryštof Vlček, který včera vůbec nehrál. To nás trošku semklo. Můj pocit je takový, že jsme byli týmovější, víc jsme si věřili, než Pardubice. Pořád je to ale 2-0. Jedeme domů a je na nás, jestli potvrdíme domácí půdu, nebo ne."

 

Miroslav KvapilZdroj: DENÍK / František GélaMiroslav Kvapil (hráč BK Opava):

,,Jsem rád za vítězství. Říkali jsme si, že bychom rádi zopakovali včerejší nástup do třetí čtvrtiny, což se nám povedlo. Zápas jsme začali tak, jako včera druhý poločas. Důležité bylo, že jsme plnili pokyny, které jsmě měli, včetně toho, že jsme se drželi na doskoku. Vedení 2-0 je super."

 

Basketbalové utkání play off Kooperativy NBL mezi BK JIP Pardubice (v bíločerveném) a BK Opava (ve modrožlutém) v pardubické hale na Dašické.
Pecka! Opava vyhrála v Pardubicích