„Kuba Šiřina sice nemá vazy potrhané, minimálně tři týdny však musí mít kotník v klidu. Do zápasu tedy určitě nenastoupí,“ poznamenal trenér Opavy David Klapetek.

Co se týká Ondřeje Dygrýna, který nedohrál kvůli vyraženému zubu zápas v Kolíně, je opavský trenér optimističtější: „Ondra by měl hrát se speciálním chráničem. Nesmí mít ovšem strach, záleží jen na něm. Pokud přijde a řekne, že chce hrát, budu jenom rád.“

Opavský křídelník, jenž kromě vyraženého zubu vyfasoval na horní ret ještě šest stehů, a má o utkání s Pražany zcela jasno. „Jsem připraven, jdu do toho,“ hlásí Dygrýn.

Opava by po dvou smolných porážkách ráda vyhrála. „USK se zvedá. Naznačili to i v utkáních s Prostějovem a Novým Jičínem. Musíme si dát pozor na oba jejich Američany,“ upozorňuje trenér David Klapetek.

Alternativu za zraněného Šiřinu rovněž v hlavě má. „Na přípravném turnaji na Slovensku na postu rozehrávače suplovali Mára Štec s Ondrou Dygrýnem. Tam jim to šlo, věřím, že to zvládnou i nyní,“ podotýká David Klapetek.

Utkání v Opavě začíná v 18 hodin.