„Máme za sebou náročný týden. Nevědělo se, zda se bude ve středu hrát, či ne. Nakonec se nehrál a do zápasu jdeme až v sobotu,“ poznamenal jeden z opavských trenérů Kryštof Vlček. Kromě covidu bojují Slezané i se zraněními. „Abychom mohli trénovat pět na pět, musel jsem se znovu převléknout do hráčského,“ přiznal mladý kouč. „Pracovali jsme na tom, ať dostaneme do herní pohody Kubu Šiřinu a ještě více do našich systému zabudujeme Petra Bohačíka,“ podotkl Kryštof Vlček.

V sobotu v netradičním pozdním času, kdy je začátek duelu stanoven na 20.20, narazí opavský výběr na pražské Vysokoškoláky. „Soupeř měl taky pauzu, ale i tak to pro nás nebude jednoduché utkání. USK praktikuje agresivní pressing. Navíc je to mladý a běhavý tým,“ začal s komentářem k sobotnímu soupeři Kryštof Vlček. Opavští v prvním vzájemném souboji skupiny A1 dokázali na Folimance vyhrát 75:60. „Rádi bychom na to vítězství navázali. Otázkou je, jak bude vypadat naše sestava. Už nyní víme, že nebudeme kompletní,“ přiznal asistent Petra Czudka.

Vzhledem k absenci hlavního kouče, bude mít tým na starosti právě Kryštof Vlček. „Je to velká zodpovědnost. Těším se, ale zároveň jsem nervózní,“ přiznal ostravský rodák. „Moc bych si přál, abychom se po týdenní pauze vrátili vítězstvím a zlepšili náladu Petru Czudkovi,“ zakončil zaskakující šéf opavské lavičky. Opavskému výběru patří v nekompletní tabulce druhé místo.